15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Beştepe’de düzenlenen anma törenine katıldı.

15 Temmuz Anıtı’na şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlarla beraber çelenk bırakıp dua eden Erdoğan, daha sonra Hatm-i Şerif merasimi için Millet Camii’ne geçti. Erdoğan, burada 15 Temmuz’da hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okudu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına geldi. Şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu alana karanfil bırakan Şentop ve Soylu, daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı Müzesi’ne geçti.

Şentop, burada imzaladığı anı defterine şunları yazdı: “Aziz milletimizin şerefli evlatları, 15 Temmuz gecesi istiklalimize, irademize ve vatanımıza kasteden hainlerin karanlık tertibine karşı canlarınızı siper ettiniz ve şehadete yükseldiniz. Milletimiz uğradığımız ihaneti ve faillerini unutmadığı gibi siz kahramanlarını da gönlünün en müstesna mevkisinde tutmakta ve bağrından sizleri çıkardığı için gurur duymaktadır.

Size vatan müdafaasını vazife bilmeyi öğreten şuuru, ahlakı ve imanı tazimle selamlıyoruz. Sizler artık Allah’ın rahmetine ve Peygamberin şefaatine emanetsiniz. Milletimiz, hatıranıza ve uğruna canınızı adadığınız mukaddesata merbuttur, sadıktır ve böyle kalmaya da kararlıdır. Ruhunuz şad, şehadetiniz makbul olsun.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz