15 Temmuz sonrası ihraç edilen Kıbrıs Gazisi’ne mezarda iade-i itibar!..

0

Albay İsmail Gül, emekli olmasının üzerinden 20 yıl sonra 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile “terör örgütü ile ilişkisi olduğu” iddia edilerek ihraç edildi.

İsmail Gül’ün ihracına sebep olarak diş hekimi oğlu Ahmet Gül’ün telefonunda ByLock yazılımı olması gösterildi. Ancak kısa süre sonra Ahmet Gül’ün ‘Mor Beyin’ kumpası mağduru olduğu anlaşıldı. Bu sırada hastalanarak hayatını kaybeden Gül’e son çıkan KHK ile iade-i itibar yapıldı.

Hürriyet’in haberine göre Gül’ün 47 yıllık eşi Sevinç Gül, şunları söyledi: “O yaz güzel geçiyordu. Denize giriyor, çıkıyordu. Bir gece yarısı yakın bir akrabamız arayıp listeyi haber verdi. Eşimin yüzünün ne hale geldiğini anlatamam. Kıbrıs’tan geldiğinde bile yüzünü böyle görmemiştim. Büyük bir hata yapılmıştı. Bu hata ölümüne sebep oldu. Muhteşem bir insandı. Ailesine ve devletine çok bağlıydı. Bu olaydan sonra rahatsızlandı. Benim de bacak damarlarım tıkandı. 20 gün hastanede yattım. Er olarak gömüldüğü mezarda albay oldu. Çok büyük yanlışlık yapıldı.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz