2022 ilk Kanlı Ay tutulması gerçekleşti…

0

2022 yılının ilk Kanlı Ay tutulması bu sabah gerçekleşti. Türkiye’den de izlenen ve astrolojiyle ilgilenenleri yakından ilgilendiren tutulmanın etkilerinin 6 ay süreceği ifade ediliyor.

Kanlı ay tutulması, Ay’ın Dünya’nın gölgesinde kalması sonucunda renginin kırmızıya yakın bir renk alması sonrasında oluşan olaya verilen isimdir. Kanlı ay tutulması Ay’ın yalnızca Dolunay evresinde meydana gelen bir olaydır. Kanlı ay tutulması esnasında Dünya üzerinde Güneş’in yeni doğduğu ve battığı yerlerde Güneş ışınlar Ay yüzeyine oluşur.

Yılın ilk Kanlı Ay tutulması bu sabah Türkiye saatiyle 04.32’de başladı. Tutulma 05.46’da sona erdi. Türkiye dahil dünyanın farklı bölgelerinde gökyüzü gözlemcileri, yaklaşık her 1,5 yılda bir gerçekleşen muhteşem bir görüntüyle karşılaştı.

Kanlı ay tutulması başladı! 2022 Kanlı ay tutulması nedir, etkileri neler ve neden olur? Kanlı ay tutulması Türkiye'den görülüyor mu?

Kanlı Ay Tutulması Amerika, Antarktika, Avrupa, Afrika, Doğu Pasifik, Yeni Zelanda, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun bazı bölgelerinde tamamen ya da kısmen görünebildi. Türkiye’den ise tutulmanın ilk everleri çıplak gözle izlenebildi.

Etkisi 6 ay sürecek

Tutulma özellikle astrolojiyle ilgilenenlerinin de dikkatini çekiyor. Tam ay tutulması akrep burcunda meydana gelecek, etkilerinin ise 6 ay süreceği belirtiliyor. Kanlı Ay tutulması için sabit burçların tutulmadan çok etkileneceğini söyleyen Astrolog Emel Açıkel, “Akrep, Boğa, Kova ve Aslan burçlarının 20° – 30° arasında güneşi, yükselen burcu veya kişisel gezegen yerleşimi olanlar bunların sembolize ettiği konular Ay tutulması ile birlikte aktifleşecek” dedi. İnsanların hayatında bitmesi ve çıkması gereken konuların gündeme geleceğini belirten Açıkel, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya üzerinde finansal konular, para piyasaları, bankalar, büyük şirketler ve devletleri etkileyecek bir tutulma döngüsü içerisine girmiş bulunmaktayız. Hava olaylarında değişimler meydana gelebilir. Depremler, yıldırım, hortum, yağmur, fırtına gibi doğa olayları görülebilir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde kargaşa, katliam ve terör olaylarında ve kriminal olaylarda artış yaşanabilir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz