2023 seçimleri bir yol ayrımı ve kırılma noktası.. Bütün imkânlar zorlanacak

0

AK Parti, 2023 seçimlerini ‘bir yol ayrımı ve kırılma noktası’ olarak görülüyor. Seçim çalışmaları için iki yeni şirketle temas halinde.

Türkiye gazetesinin haberine göre seçim hazırlıkları konusunda şirket yöneticileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir sunum yaptı. Sunumlarda seçim sürecinin nasıl yürütüleceği, hangi başlıkların ön plana çıkarılacağı ve özellikle ekonomi konusunda toplumdaki algının nasıl yönetileceği konusunda fikirler gündeme geldi.

Erdoğan, 2023 seçimlerini ‘bir yol ayrımı ve kırılma noktası’ olarak görüyor, seçime gidecek süreçte geniş toplum kesimlerinin taleplerini karşılama noktasında önemli adımlar atmayı planlıyor. Sahadan gelen raporlarda da hayat pahalılığı konusunda atılacak adımlar öne çıkarılıyor.

AK Parti kurmayları, kendilerine oy verenlerin yüzde 70’ten fazlasının dar gelirliler olduğuna dikkat çekerek 2022 yılı sonundan itibaren asgari ücret, EYT, 3600 ek gösterge, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, emekli maaşları gibi sıkıntılı alanlar konusunda bütün imkânların zorlanacağını dile getiriyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz