3 K (Kaşıkçı, Kavala, Kaftancıoğlu) – Yazın Yediğin Hurmalar, Kışın ……. …….

0
Prof. Dr. Orhan Yılmaz

Son günlerde gelen 3 K (Kaşıkçı, Kavala, Kaftancıoğlu) ile ilgili bazı yargı kararlarını duyunca, aklıma bazı özlü sözler geldi; 

“Bir masum bir tek gün haksız yere yatacağına, bin suçlu aramızda dolaşsın.”

“Hukukun olmadığı yerde kuvvet zalim, kuvvetin olmadığı yerde hukuk acizdir.”

“Domuzu haram diye yemedik, haramı domuz gibi yedik.”

“Yazın yediğin hurmalar, kışın ………… tırmalar.”  (Buradaki kelimeyi hatırlayamadım)

“Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner.”  (Bu Demirel’in sözü idi, hatırlıyorum).

Zamanında Erdoğan’ın bir şiir yüzünden tutuklanmasını ve hapse atılmasını nasıl hazmetmediysek, bu yapılanları da hazmetmemiz söz konusu değil. 

Burada önemli olan kimlikler ve kişiler değil. Burada önemli olan hukukun üstünlüğü, adaletin herkese eşit uygulanmasıdır. 

Bilmiyorum, yanlış mı düşünüyorum?

Kâhin değilim ama şahsen bugünlerde İmamoğlu ve Yavaş’ın bazı suçlamalarla önce açığa alınıp, sonra tutuklanmalarını bekliyorum

BU beklentimi fazla absürt bulabilirsiniz. Ama içinde bulunduğumu ortamda bunun olmasını gayet doğal buluyorum.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, olağanüstü MYK toplantısı sonrası şunları söyledi;

“Despotun olduğu yerde at izi it izine karışır. Vesayeti altındaki yargıçlara gözdağı vermeye kalktı. Yargı sopasıyla rakiplerini saf dışı etmeye uğraşıyor. Milletin gerçek gündemini karartıyor. İstanbul İl Başkanımız hakkında verilen hüküm sarayın istek ve arzusuna göre verilmiştir. Bu karar millet adına verilmemiştir.

Tarih bu ülkenin aydınlık yüzlerinin demokratik siyaseti savunanların haklarını teslim edecektir. Bir otokratı sandıkta beraberce yenip tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz. Gün, sessiz kalma günü değildir. Bu nedenle genel başkanımız bizim kavgamız zulme karşıdır, bizim kavgamız istibdada karşıdır, bizim kavgamız milletin aşına işine göz koyanlarladır, bizim kavgamız hak, hukuk, adalet ve demokrasi kavgasıdır demiştir. Bugün kimin despotla, kimin milletle kavga ettiği gün gibi ortaya çıkmıştır. Saraydakiler koltuklarından kalkmamak için milletle kavgayı seçmişlerdir. Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını pisletmiştir.”

(Kaynak: https://ocakmedya.com/olaganustu-myk-sonrasi-aciklama-eger-birileri-oturdugu-koltuktan-kalkmakta-sikinti-yasiyorsa-kesinlikle-altini-pisletmistir/

Görelim bakalım,

Mevlam Neyler, neylerse güzel eyler. 

Önceki İçerik10 soruya 10 cevap..
Sonraki İçerikBildiğiniz SADAT ve Bilmediğiniz SADAT
1962 doğumlu. Tokat’ın Zile İlçesi’nden bir köylü çocuğudur. 1984 yılında Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Zootekni Bölümü’nü bitirdi. 1997 yılında Birleşik Krallık, University of Aberdeen’de yüksek lisans, 2007 yılında Ankara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü (zootekni bölümü)’nde doktora çalışmasını tamamladı. Mesleği ziraat dışında, Çerkezler ve Aleviler gibi diğer bazı sosyal alanlarda da amatörce akademik çalışmalar yapmaktadır. Kitap okumak ve motosiklet kullanmak özel ilgi alanlarıdır. “Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmez” zihniyetli, hararetli bir hayvan sever ve hayvan hakları savunucusudur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz