4 kişi daha tutuklandı, tutuklu sayısı 10’a yükseldi..

0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturmada gözaltına alınan 18 şüpheliden 4’ünün daha emniyetteki işlemleri tamamlandı. Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheli daha adliyeye sevk edildi.

Sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edilen şüpheliler, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi. Şüphelilerden 3’ünün İstanbul’dan getirildiği belirtildi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında arasında iki özel harekât polisinin bulunduğu 4 kişi daha tutuklandı. Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan M.C.Ç., A.M.G., C.G. ve O.A. ile birlikte tutuklu sayısı 10’a yükseldi.

Cinayetle ilgili gözaltına alınan 18 şüpheliden 7’si daha önce adliyeye getirilmiş, bunlardan 6’sı “tasarlayarak öldürme” suçundan tutuklanmış, 1 kişi ise adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Çankaya ilçesi Çukurambar semtindeki Kızılırmak Mahallesi’nde 30 Aralık’ta bir binadan çıktıkları sırada, motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda Ateş hayatını kaybetmiş, Bozkurt ise omzundan yaralanmıştı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz