5 dilde Kanal İstanbul paylaşımı..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin Meclis Grup Toplantısında Kanal İstanbul ile ilgili açıklamaları üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Kanal İstanbul projesinin muhtemel paydaşları için 5 ayrı dilde paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu, Türkçe olarak “Erdoğan, halkımın parasında ve doğasında gözü olan herkese aynı şeyi söylüyorum, Türkiye’nin hazinesinden para alamayacaklar! O zaman Deutsche Bank’a da söyleyeyim…” açıklaması ile birlikte İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça mesajlar içeren bir zincir paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu’nun 4 ayrı yabancı dilde yazdığı mesajların Türkçe karşılığı şöyle:

“Ülkemin çıkarlarına ve dünya iklim politikasına aykırı olan Kanal İstanbul projesine fon sağlayan kurumlar Türkiye hazinesinden geri ödeme almayacak. Projenin doğamıza vereceği herhangi bir tahribat için de tazminat aranacaktır.”

Erdoğan, bugünkü konuşmasında, “Yatırımlarını Türkiye’ye çekmeye çalıştığımız ülkelere parmak sallayacak kadar muvazeneyi yitirdiler. Deutsche Bank’a tehdit savuruyorlar” diye konuşmuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz