5 maaşlı, 11 maaşlı; haram zıkkım olsun..

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş’ın Afşin ve Elbistan ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulundu.

“Tam 24 aydır il il, ilçe ilçe, dükkan dükkan esnaf geziyorum. Bu geziye çıkma nedenim, her gün insanlar iş istiyor, aş istiyor. İşsiz genç umutsuz. Onlarla ilgili konuşulsun istiyorum.” diyen Akşener, şunları söyledi: 

“5 maaş alan danışmanlar varken bin 600 lira emekli maaşı alan bir insan nasıl geçinir kardeşim? Bunların konuşulmasını sağlamak için yollardayım. Sizin derdiniz konuşulur, bunlara çözüm üretilirse seçmen kazanır. 5 maaşlı danışman, 11 maaşlı bürokrat olur mu? Haram zıkkım olsun. Biz, ağaların bunu duymasını sağlıyoruz. Burada özne sizsiniz. Bizim derdimiz, seçmenin velinimet olmasıdır. Seçmen velinimet olduğu gün, bütün siyasetçiler buraya gelir. Sizin oyunuz siyasetçinin cebinde keklik olmadığı gün herkes sizin ayağınıza gelir. Yapmaya çalıştığımız şey budur. El ele vererek bunu birlikte başaracağız.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi personel alımı. Adı, soyadı var burada. 58,517 puan almış bu arkadaş, atanmış. Betül ismi, soy ismini söylemiyorum, 82,5 puan almış, atanamamış. Afşinli bir hemşeriniz. Şimdi yapmamız gereken yuhalamak değil.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz