84 yaşında cezaevinde ölen Nusret Muğla için iktidara seslendi.. Bu zulmü kalplerinize nasıl sığdırıyorsunuz?

0

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 6 siyasi parti genel başkanının yaptığı toplantının cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi adı verilen keyfi ve kural tanımaz yönetim anlayışından kurtulmak için bütün Türkiye’ye umut olduğunu belirten Şahin, şunları söyledi:

“Kutuplaştırma değil, uzlaştırma kültürünün ilk adımı olan bu toplantı, ülkemizi en kısa zamanda hukukun üstünlüğüne kavuşturmak için yapılmıştır. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin yol haritasını belirleyecek geçiş süreci de toplumumuzun her bir kesimiyle istişare edilerek şekillendirilecektir.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem ile her bir vatandaşımızın doğuştan gelen temel hak ve hürriyetleri güvence altına alınacaktır. İfade özgürlüğünün ve inandığımız gibi yaşamanın tadına varılacaktır. Eşit ve özgür bireyler olarak hayatımızı sürdürdüğümüz, müreffeh bir Türkiye’ye birlikte kavuşacağız. Her vatandaşımızın Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği normları çerçevesinde, huzura ve istikrara kavuştuğu bir Türkiye hayaline ulaşacağız. Cumhuriyetimizi, Aziz Atatürk’ün çizdiği hedef doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesinin en üstüne taşıyacağız. Yarının Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğiz. Türkiye’yi krizlerin ülkesi değil, çözümlerin, adaletin, barışın ve fırsatların ülkesi haline hep birlikte getireceğiz.

Altı kıymetli liderin güçlendirilmiş parlamenter sistem görüşmesi sonrası, iktidar partisi mensupları her zamanki gibi çirkin algı operasyonlarından geri durmadı. Türkiye’yi yönetmeyi bırakıp algıyı yönetmeyi şiar edinen bir iktidardan başka bir şey bekleyemezdik. DEVA Partisi, aziz milletimizin iradesiyle TBMM’de temsil edilen her siyasi partiye eşit mesafededir. Millet iradesinin temsilcisi ve yasal zeminde siyaset yapan her siyasi partiyle görüşür.”

Resim

84 yaşında tutulduğu cezaevinde hayatını kaybeden Nusret Muğla’nın yakınlarına başsağlığı dileyen Şahin, “Legal bir bankaya para yatırdığı ve legal bir derneğe üye olduğu için hapiste tutulan Nusret amca, hukuksuz bir şekilde hasta hasta cezaevinde tutuldu. Ey iktidar mensupları; bu durumu hangi vicdana sığdırıyorsunuz? Bu tarz suçlarda milat, sadece sizler için mi geçerli? Nusret amcayı hapse sığdırdınız, bu zulmü kalplerinize nasıl sığdırıyorsunuz? Bu durum ahiret inancınızın neresine sığıyor? Nusret amcayla aynı kaderi paylaşan hasta mağdurların, en kısa sürede özgürlüklerine kavuşmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz