A vitamini deposu bitkisel besinler!

0
Rabia Güner

Güçlü bir bağışıklık sistemi için beslenme rutinini çeşitlendirmek gerekir. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için A vitamini deposu bitkisel besinlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Havuç

Ücretsiz Turuncu Havuç Stok Fotoğraflar

Havuçlar göz sağlığımız için oldukça önemlidir. Bu faydanın en temel sebebi ise beta- karoten içermesidir. A vitamini gözlerdeki hücreleri destekler. Göz sağlığıyla ilgili sorunların azalmasına yardımcı olur. Bu nedenle oldukça zengin havuçları ister salatanıza isterseniz de yemeklerinize dahil edebilirsiniz. Garnitürlere de ayrı bir lezzet kattığının altını çizelim.

Tatlı patates

Ücretsiz Yiyeceklerin üstten Görünümü Stok Fotoğraflar

Tatlı patates C ve A vitamini açısından oldukça zengindir. Bu besini farklı şekillerde sofralarınıza dahil edebilirsiniz. Garnitür, sağlıklı bir fırın atıştırmalığı ya da haşlayarak tüketmek örnek olarak sayılabilir. Tatlı patatesin lif açısından da oldukça zengin bir besin kaynağı olduğunu unutmayalım.

Kavun

Ücretsiz Dilimlenmiş Kavun Stok Fotoğraflar

Yaz aylarının en sevilen tatlarından biri de kavundur. Kavun, A vitamini yüksek besinlerin başında gelir. Beta karoten deposudur. Üstelik sodyum, potasyum, magnezyum, demir bakımından da hayli zengindir. O yüzden tüketilmesi sağlık açısından oldukça önemlidir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz