Adaylar, Meclis Başkanlığı için başvurularını yaptı..

0

AK Parti, CHP, HDP, İYİ Parti’den Meclis Başkanlığı için aday olan milletvekilleri, başvurularını TBMM Genel Sekreterliğine yaptı.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop’un Meclis Başkanlığına adaylık başvurusu, partisi tarafından TBMM Genel Sekreterliğine sunuldu. Şentop, “Hayırlı olsun, artık takdir Türkiye Büyük Millet Meclisimizindir, Genel Kurulundur. Bu konuda bütün arkadaşların desteğini bekliyorum.” dedi.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel, Haluk Koç’un Meclis Başkanlığı adaylığına ilişkin dilekçeyi Meclis Genel Sekreterliğine sundu.

Partilerin Meclis Başkanlığına aday göstermesinin mümkün olmadığına dikkati çeken Özel, “Ankara Milletvekilimiz, Parti Sözcülüğü ve Genel Başkan yardımcılığımızı yapmış, Meclis’te uzun yıllar Grup Başkanvekilliği görevini üstlenmiş olan Prof. Dr. Haluk Koç’u, 135 milletvekili olarak Meclis Başkan adayımız olarak önermiş bulunuyoruz.” diye konuştu.

HDP Grup başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile TBMM İdare Amiri ve HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu’nun Meclis Başkanlığı adaylığına ilişkin başvuru dilekçesini Meclis Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na sundu.

İYİ Parti Meclis Grup Başkanlığından yapılan açıklamada ise “İYİ Parti Grup Başkanı Orhan Çakırlar ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın imzasıyla 27. Yasama Dönemi 2. devre için TBMM Başkanlığına Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz aday gösterilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş da TBMM Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz