Ağlayan çocuğu sakinleştirmenin yolları!

0
Rabia Güner

Eğer çocuğunuz sık sık ağlama nöbetleri geçiriyor ve onu sakinleştirmek zor oluyorsa, sizin için hazırladığımız bu önerilere daha yakından göz atabilirsiniz!

Dikkatlerini dağıtın

Ücretsiz Adam, Taşıyor, çocuk Stok Fotoğraflar

Belirli bir yaşın altındaki çocukların dikkat süreleri oldukça kısa olduğu için doğru taktiklerle istenilen sonuca ulaşılabilir. Eğer çocuğunuz ağlıyorsa kolaylıkla dikkatini dağıtabilirsiniz. Böylelikle sakinleşmesini de sağlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun dikkatini dağıtmak istiyorsanız, ilgi duyduğu şeylere hakim olmanız gerekir. Örneğin en sevdiği oyuncak bu noktada etkili olacaktır.

Şarkı söyleyin

Bebek Gelişimi İçin Ninnilerin Önemi - Bebek.com

Müzik nasıl tüm insanlara iyi geliyorsa, çocuklara ve bebeklere de iyi gelir. Bu yüzden ona şarkı ya da ninni söylemeniz sakinleşmesi noktasında oldukça faydalı olacaktır. Hatta çocuğunuzu sizinle şarkı söylemesi için ikna edin. Hem böylelikle dikkati de dağılacaktır. Kısa süre sonra ağlaması son bulacak ve daha iyi hissedecektir.

Yürüyüşe çıkın

Ücretsiz Kaldırım Yolda Yürüyen Beyaz Elbise Giyen Kız Stok Fotoğraflar

Bazı çocuklar sakinleşme konusunda sorun yaşayarak, birilerinin desteğine ihtiyaç duyar. Bu olağan bir şeydir. Eğer siz de çocuğunuzun sakinleşmesi noktasında bir çıkış yolu arıyorsanız, onu doğanın sakinleştiri gücüyle buluşturabilirsiniz. Bu yürüyüşler sayesinde, çocuğunuz kendini daha iyi hissedecektir çünkü ağlayarak ifade ettiği bunaltıcı hislerden arınmasında doğa yardımcı olur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz