AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu: FETÖ davaları ve KHK mağdurları konusunda hukuk dışına çıkıldı

0

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, dün ‘FETÖ’yü teşvik edenlerin bugün cellat kesildiğine dikkat çekerek “Bu davalarda, KHK mağdurları ile ilgili süreçte hukuk dışına çıkıldı.” dedi.

T24’den Şirin Payzın’ın sorularını cevaplayan Yeneroğlu, Türkiye’de hukukun üstünlüğü sağlanamazsa, temel hak ve hürriyetler korunamazsa, hiçbir sorunun çözülmeyeceğini vurguladı. Osman Kavala’nın tutuklu yargılanmasının kabul edilemez olduğunun altını çizen Yeneroğlu, şunları söyledi: “AK Parti’nin özünü arıyorum, siyasette öz eleştiri kültürü olmalı, AK Parti nerede hayata yaptığını sorgulamalı. Herkes demokrasi ve özgürlüğü sadece kendisi için isterse ‘ben onları ezmezsem onlar beni ezecek’ noktasına geliyor.”

Toplumsal kutuplaşmanın endişe verici olduğuna dikkat çeken Yeneroğlu, “Geçmişten gelen travmalar var, Alevilerin, Kürtlerin sorunları var. Alevilerin eşit yurttaşlık talepleri var. Bunları ‘ama’sız kabul edecek bir siyasete ihtiyaç var. CHP de 28 Şubat’ı, tek parti dönemini sorgulamalı.” diye konuştu.

Muhafazakârların ilk kez ‘güç’le sınandığını belirten Yeneroğlu, Cumhuriyet Mitinglerine ise “‘Beka’ söylemi de o.” ifadelerini kullandı. Haberin Videosu..

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz