Akıcılığı sayesinde bir çırpıda okunabilecek kitaplar!

0
Rabia Güner

Sizler için akıcılığı sayesinde bir çırpıda okunabilecek bazı kitapları derledik. Siz de kitap okumayı seviyor ve okumaya ilgi duyuyorsanız, gelin yakından inceleyelim!

Dan Brown – Dijital Kale – 400 sayfa

Dijital Kale - Dan Brown | kitapyurdu.com

Ulusal Güvenlik Teşkilatı dünyanın kaderini değiştirecek! Ürettiği özel bilgisayar, ditijal ortamdaki tüm şifreleri bilecektir. Fakat bilgisayar bir gün, karşılaştığı esrarengiz bir şifreyi çözemez. Bu yüzden de kriptoloji uzmanı olan Susan Fletcher, göreve çağrılır. Susan genç, zeki ve güzel bir kadındır. Dört bir yandan ihanete uğrayan kadın, korkunç gerçeklerle yüzleşir!

John Steinbeck – Fareler ve İnsanlar – 128 sayfa

Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck | kitapyurdu.com

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan John Steinbeck’in bu eseri başyapıtlar arasındadır. Kitap, birbirine zıt iki karakteri anlatır. Biri zeki George Milton, diğeri ise güçlü ama akli dengesi bozuk olan yoldaşı Lennie Small’dır. Bu iki tarım işçisi küçük bir toprak alıp, insanca bir yaşamın hayalini kurmaktadır. Bu süreçte dostluk, dayanışma, insan ilişkileri, toplum ve doğa ustalıkla işlenmiştir.

J. K. Rowling – Harry Potter Serisi – Ortalama 400 sayfa

Harry Potter Seti (7 Kitap-Kutulu) - J. K. Rowling | kitapyurdu.com

Harry Potter kendisini sıradan bir çocuk sanarken, bir baykuşun getirdiği mektupla tüm yaşamı değişir. Bu mektupta Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kabulu yer almaktadır ve oraya kendisi başvurmamıştır. Gittiğinde birbirinden ilginç dersler alır. İki arkadaşı ile birlikte maceradan maceraya koşarak, küçük yaşta becerikli bir büyücü olur çıkar. Fakat asıl hikaye bundan sonra başlar!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz