AKP, Türkiye’yi batırma planını adım adım işletmektedir..

0

HDP Sözcüsü Ebru Günay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Türkiye’yi el birliği ile batırdılar.” diyen Günay, şunları söyledi:

“21 Aralık 2021 akşamından bu yana Türkiye halklarına büyük kuyruklu bir bakış. Tam 6 ay geçti. Geldiğimiz aşamada Dolar 12 TL’den 16,30 TL’ye yükseldi. 1 milyon yeni icra davaları açıldı. Türkiye’nin borcunun faizi 1 Trilyon 272 Milyar TL arttı. Bu rakamlar Türkiye’nin bir bütçe bütçesine denk bir rakamlar. Enflasyon 5 çıktı. İşsiz sayısı 8 milyonun üzerinde çıktı. Açlık planı 6 bin 465 TL, sınıf sayısı 19 bin 406 TL’ye yükseldi. Sadece dövizin 6 aylık yüzde 30’un üzerinden üzerinden Türkiye’nin borcuna 2 ekleniyor. CDS risk primi 700’ün üzerine çıktı. Türkiye borçlarını ödeyeme durumu ile karşı karşıya geldi.

Bu korkunç şekilden açıklanabilecek tek bir yanı var. Planlı, programlı bir şekilde bir şekilde Türkiye’yi gemima projesiyle karşı karşıyayız. AKP, Türkiye’yi batırma planını adım adım işletmektedir. Aksi halde 6 ayda, bile isteye bir ülke bu hale getirilemez. Türkiye’nin batışında zirveyi gören ve zenginleşenler AKP’lilerdir. Geride kalanları düşünecek politikaları yok, ajandalarında var, gasp var, var var. Sözde karşı faizden çocuk ve bir avuç yandaşı zengin plan var.

Türkiye halkları tüm gerçekleri görmek için yapılan ve bu haksızlara, hukuksuzluk talan düzenine karşı yapılacaklara ki bir olacak olacaktır. Gereken cevabında AKP iktidarının karşısına çıkacak. Kirliliklerini korumak için yürüttükleri savaşlar AKP iktidarını kurtaramayacaktır.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz