Akşener: Ahlakı da günah karası olan ciddiyetsiz, beceriksiz ve yüzsüz bir iktidar var

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. “Ne yazık ki bugün Türkiye’de bize geçmişimizi unutturmak isteyenler var. Bizi 20 yıllık bir kısır döngünün içine sıkıştırmak isteyenler var.” diyen Akşener, şöyle devam etti:

“Tarihimizi küçümseyerek kendini büyütmek isteyenler var. Ne yazık ki bugün Türkiye’de kerim devlet anlayışımızı yok edenler var. Kadim geleneklerimizi örfümüzü, töremizi çiğneyenler var. Cumhuriyet değerlerimizi yok sayanlar var. Ne yazık ki bugün Türkiye’de tarihin yüz karası, vicdanı kin karası, ahlakı da günah karası olan ciddiyetsiz, beceriksiz ve yüzsüz bir iktidar var.

Ancak yine de tüm bunlara rağmen bugün Türkiye’de hakkı savunan iyiler de var. Hakikati söyleyen iyiler de var, milletin sesi olan iyiler de var. Türkiye’yi sahipsiz zannedenler bu salona iyi bakın, bakın bu salonda iyiler var. Siz tarihinde kimseye boyun eğmemiş bu büyük milleti korkutarak, bastırarak, susturarak sefasını sürdüreceğini uman bol maaşlı saray danışmanları buradaki cesarete iyi bakın. Bakın burada iyiler var. Sen kurduğun harami düzenin hiç bozulamayacağını sanan rant şebekesi; bak burada iyiler var ve sen baktığı dev aynasını milletin gönül penceresi zanneden Beştepe Muhtarı asıl sen buraya çok iyi bak çünkü burada bu aziz milletin gönlünde artık bak iyiler var, iyiler var.

Derdine derman bulmaya çalışan aziz milletim sakın endişelenme. Bak iyiler var. Çalınan umutlarını arayan genç kardeşim sakın enseni karartma bak iyiler var. Hayatı hiçe, varlığı yok sayılan kendine biçilen ömrü yaşamaya zorlanan kız kardeşlerim; sakın umudunu kaybetme bak burada iyiler var. Bunalan, yorulan, sıkılan ve tüm yaşadıklarının karşısında çözüm nerede diye soran kardeşim. Sakın merak etme bak burada iyiler var.

Devletimiz böyle bir yönetimi hak etmediği için buradayız. Milletimizi her şeyden çok sevdiğimiz için buradayız. Türkiye’nin bu yükü daha fazla kaldıramayacağını bildiğimiz için buradayız. İki kutbun arasına sıkıştırılan insanlarımıza üçüncü bir yolun mümkün olduğunu göstermek için buradayız. Yağmalanan, ranta kurban verilen, talan edilen topraklarımızın tapusunun milletimize ait olduğunu göstermek için buradayız. Bir kişinin iki dudağının arasına mahkum edilen ülkemize demokrasiyi getirmek için buradayız.

Atılan onca iftiraya rağmen biz hala buradayız. Kurulan onca tuzağa rağmen biz hala buradayız. Çevrilen onca dümene rağmen biz hala buradayız. Yalanlara, engellere, barikatlara hatta kurşunlara rağmen biz hala buradayız ve dimdik ayaktayız. Çünkü biz bu yola çıkarken milletimize bir söz verdik. Sesi çıkmayanların sesi olacağımıza, fakirin fukaranın ezilmesine engel olacağımıza söz verdik. Çaresizlerin yanında duracağımıza, çocuğunun doyuramayan anaların, evini geçindiremeyen babaların derdine derman olacağımıza söz verdik.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardan olmayacağımıza, milletimizin hakkını rant peşinde koşan yandaşlara yedirmeyeceğimize söz verdik. Verilen sözleri unutturmayacağımıza, emeklinin, öğretmenin, polisin, sağlık çalışanlarının hakkını arayacağımıza söz verdik. Ahlakı kadın bedeni üzerinden tanımlamaya kalkan kirli zihniyete son vereceğimize, her geçen gün artan tacize, tecavüze, şiddete, cinayetlere karşı kadınlarımızı yaşatacağımıza söz verdik.

Bugün de kurulduğumuz ilk günkü çelikten irademizle sözümüzün arkasındayız. Çok daha güçlü, çok daha cesur, çok daha büyük bir aile olarak sözümüzün arkasındayız. Arkamızda milletimizin desteği, kalbimizde memleket sevgisiyle sözümüzün arkasındayız. Ve eminim ki Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta milletimizi bu ucube düzenden kurtaracağız. 15 Mayıs sabahında sökecek demokrasi şafağını hep birlikte karşılayacağız. Zengin mutlu ve huzurlu bir Türkiye’ye hep birlikte kavuşacağız. Sözümüz söz, biz buradayız, biz hazırız. Kimse merak etmesin 14 Mayıs’ta tarih yazacağız.

Medeniyet yolculuğu insan içindir ama tarih boyunca gerçekten insanı merkezine alan çok az medeniyet iddiası olmuştur. İşte biz böyle bir iddianın mirasçılarıyız. Biz kopardığı üzümün parasını asmanın dalına asan, komşusu açken evinde rahat uyumayan, ülkesi için alyanslarını satan asil bir medeniyet yolunun yolcularıyız. Biz zulmün yerine adaleti, cehaletin yerine ilmi, fitnenin yerine huzuru, istibdattın yerine hürriyeti, yağmanın yerine hakça paylaşmayı benimseyen bir anlayışın temsilcileriyiz. Biz, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözlerini düstur bellemiz bir kerim devlet geleneğinin bugünkü sahipleriyiz.

Sizce bugün ülkemiz böyle bir anlayışla mı yönetiliyor? Maalesef hayır. Bugün ülkemizi yönetenler adaleti zulümle sarsıyorlar. Bilgiyi cehalete kurban ediyorlar. Huzuru nifakla kaçırıyorlar. Özgürlükleri baskıyla bölüyorlar. İnsanlarımızı değil kendilerini düşünüyorlar. İnsanlarımızı değil rantlarını koruyorlar. İnsanlarımızı değil yandaşlarını yaşatıyorlar. Ne yazık ki bugün; Ak Parti iktidarının neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor.

Hiç merak etmeyin 14 Mayıs’tan sonra Ak Parti’nin görmezden geldiği ‘nitelik’ kavramı, toplumsal sözleşmemizin üçüncü sözü, Türkiye’nin de itici gücü olacak. Atatürk’ümüzün, ‘Yüksel Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur’ sözü yine ve yeniden gerçek olacak ve İYİ Parti iktidarında dünyanın her yerinde çalışabilecek, mesleğini dünya kalitesinde yapabilecek insanlar yetiştiren nitelikli Türkiye tarih yazacak. 21 yıldır ‘Güçlü Türkiye’ ile başlayan nice cümleler, nice sözler duyduk. Nice vaatler, nice sözde hedefler işittik. Nice yalanlar, nice masallar dinledik. Ancak tüm bunların sonunda sadece Türkiye’yi yönetenlerin ve etrafında kümelenen dar bir zümrenin güçlendiğini gördük. Türkiye’nin ise her geçen gün gücünden güç kaybetmesine şahit olduk. Recep Bey, ‘şahlanıyoruz’ dedikçe Türkiye dibe battı. ‘Uçuyoruz’ dedikçe Türkiye uçurumun kenarına geldi. ‘Büyüyoruz’ dedikçe krizler yumağı daha da derinleşti.

Şimdi bu arkadaşlar 21 yıl boyunca yapamadıklarını bu sene mi yapacaklar? 21 yıldır beceremediklerini bundan sonra mı becerecekler? 21 yıldır tutamadıkları sözleri bu seçimden sonra mı tutacaklar? 21 yıldır dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisine sokamadıkları Türkiye’yi hatta aksine geriye düşürdükleri Türkiye’yi şimdi mi yükseltecekler? Yapamazlar, beceremezler. Çünkü niyetleri farklı. Çünkü çıkarları farklı. Çünkü öncelikleri farklı. İşte bu yüzden biz, İYİ Parti olarak Türkiye’yi, milletimizden aldığımız destekle güçlendirmeye talibiz. Üstelik bunu 2 ayda bir atılan, ‘şahlanış’ tiratlarıyla değil hak ettiğimiz gibi dünyada sözü geçen büyük bir ekonomik güç haline gelerek sağlayacağız. Yani, Türkiye’nin gerçek potansiyelini açığa çıkartarak sağlayacağız. Altyapıya, teknolojiye ve yeniliğe yatırım yaparak ekonomik büyümeyi ve istihdamı destekleyeceğiz. Ayrıca Türkiye’nin uluslararası nüfuzunu artırmak ve dünyadaki komşularımız ve ortaklarımızla ilişkilerimizi geliştirmek için etkin ve etkili bir dış politika izleyeceğiz. Yani bizde şahsım diplomasisi olmayacak. Anlı, şanlı Türk diplomasisi olacak. Yani dış politikada ‘Arkadaşım Macron, dostum Trump, kankam Putin’ dönemi bitecek. Tüm kurumsallığıyla, Türk Hariciyesi geri gelecek.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz