Akşener: Arkadaşa tahkimcilerin avukatı demiyem de Mahmut mu diyem?

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kanal İstanbul projesi ile ilgili olarak “Arkadaşa tahkimcilerin avukatı demiyem de Mahmut mu diyem?” diye sordu.

Kocaeli’de; Gebze, Körfez ve Karamürsel ilçelerinde esnafı dinleyen Akşener, ziyaretleri sırasında toplanan vatandaşlara seslendi. Akşener, şunları söyledi: “Kanal İstanbul’la ilgili, Sayın Erdoğan çıktı dedi ya, bizim söylediğimize, ‘Biz, Çinlilere, biz Batılılara, biz finans şirketlerine ve beşli çeteye’ dedik ki; ‘bakın biz iktidara geliyoruz kesinlikle buranın ihalesine girmeyin beş kuruş ödemeyiz.’

Abi çıktı dedi ki, ‘bunlar bunu söylüyor ama, o tahkim sebebi ile söke söke alırlar.’ Bizden alırlarmış. ‘Biz’ dediği sizsiniz. Allah’a şükürler olsun adam bizi siz görüyor, çok memnun olduk, biz bu işe. Bu arada sen ‘söke söke alırlar’ diyorsun, tahkimcilerin avukatı mısın’ dedim, bana da çok kızmış abi. Arkadaşa tahkimcilerin avukatı demiyem de Mahmut mu diyem? Elbette tahkimcilerin avukatısın diyecem.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli Karamürsel’de “128 milyar dolar nerede”, “Topuklu efe”, “Dik dur eğilme, Türk milleti seninle”, “Dereköy’de orman arazilerine sahip çık abla” pankartları ile karşılandı.

Akşener, sandalye üzerine çıkarak, toplanan kalabalığa seslendi. Sözlerine “Hepiniz buradasınız, hepimizden söke söke para alacak adamın sinirini neden bozuyorsunuz?” diyerek başlayan Akşener, şunları söyledi:

“Ben bu meydanda defalarca kez konuşmuşundur. Bana sandalyede konuşmak nasip olurken birileri de saraylarda konuşuyor. Ben halimden memnunum. Buradasınız, kadınla gençle bir aradayız. Azıcık sohbet edelim sizle.

Bugün pandemiden dolayı normalleşiyoruz. Dakika bir gol bir. Zamlar geldi. 20 Ocak’tan beri esnafları geziyoruz. Esnaf elektrikten şikayetçi. Alım gücünün düşmesinden şikayet ediyor. Gerçekten saraya gitti bu sandalyeyi unuttu, sizleri unuttu. Biz sandıkta kendimizi hatırlatacağız. Diyor ki; ‘sizden söke söke alacağız.’ Hadi oradan be. Adam diyor ki; neyse adam demeyelim arkadaş kızar. ‘Açları da sen’ doyur. Sen bostan korkuluğu musun? İn de doyuralım. Ortaya dökülen pislikleri gördük. Hırsızlık yapmayan bir adam bile olmaz mı yanında?”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz