Akşener: Biz de günde 10 milyon lira harcadığı şatafatlı sarayından atıp tutarak, devlet yönetimindeki beceriksizliğini örtbas etmek için gençleri suçlamaya çalışan bu basiretsizliğe acıyarak bakıyoruz

0
2 Ekim’de altı siyasi partinin liderleri tekrar bir araya gelecek. İkinci turun ilk toplantısına ev sahipliği yapacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Pazar günü yapılacak toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu da ziyaret etmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’daki sebze ve balık halleri ile Başkent İlçeler Terminali’ni ziyaret etti.

Bir esnaf, Akşener’e “Siyasetten ziyade memleket meselesi olarak ne olur bu Altılı Masa’da bir çatlak ses çıkartmayın. Bu memleketi bir düzeltin artık el birliği ile.” dedi. Bunun üzerine Akşener, “Bizim o masada yamuğumuz olmaz. Bana dediğiniz gibi herkese de söyleyin bunu. Altılı Masa için söylemiyorum; siyasetçilere, herkes için söylüyorum.” karşılığını verdi.

Twitter hesabından da paylaşımda bulunan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sırf daha iyi arabaya binmek, sırf daha yeni telefon alabilmek, sırf daha çok konsere gidebilmek gibi süfli (adi, aşağılık, bayağı) heveslerle ellerin, yani başka ülkelerin, başka toplumların kapısına varanlara acıyarak bakıyorum.” sözlerinin yer aldığı haberi alıntılayarak şunları ifade etti:

“Biz de günde 10 milyon lira harcadığı şatafatlı sarayından atıp tutarak, devlet yönetimindeki beceriksizliğini örtbas etmek için gençleri suçlamaya çalışan bu basiretsizliğe acıyarak bakıyoruz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz