Akşener: Bu harami düzeni yıkacağız

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur Yeşilova’da konuştu. “Çok uzun zamandır sizin dertlerinizi dinleyen ve buna çözüm üreten bir siyasi sitem yok.” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Seçim zamanı bizi birbirimizle düşman edip sizi karşı karşıya getirip oylarınızı alıyorlar ondan sonra da arkalarına bakmadan gidiyorlar. Buna son vermenin yolu sizin seçmen olarak velinimet olmanızı bilmeniz, ben dahil herkesi karşınızda hazırola çekmenizdir. Oylarınızı çok kıymetli hale getirmenizdir.

Sadece 24 milyar lirayı Sayın Erdoğan’ın aile dostunu Haririlerin cebine koydular. Yolda gelirken tarladaki ekinlerinizin cücük kaldığını gördüm çünkü hem ilaç atamamışsınız hem de gübre atamamışsınız. Ben İzmit’in bir köyünde doğdum, hem mısır, hem ayçiçeği, hem koyun, keçi hem de tütün yetiştiricisi bir babanın kızıyım. 24 milyar lira ile sizlerin en azından nisan ayında atacağınız gübre size ücretsiz verilebilirdi.

Senin çocuğun umutsuz bir şekilde üniversite bitirip evinde oturursa, umudu kalmamışsa buna karşılık 5 maaş, 10 maaş, 15 maaş alan danışmanlar varsa işte bu ülkede harami bir düzen vardır. Bu harami düzeni helal oylarınızla, çiftçimizle, besicimizle, esnafımızla, emeklilerimizle, atanamayan öğretmenlerimizle, 3600 ek gösterge bekleyen insanlarımızla ister önce ister zamanında o sandıkta demokrasi içerisinde birlikte yıkacağız inşallah.

Allah bu ülkenin kaynaklarını sizlere kullanmayı nasip etsin. Bu ülkenin kaynakları var, refah seviyesinin yüksek olduğu bir yönetimi hak ediyor. Saraya girince sizin gözlerinizin içine bakmayı, sizi dinlemeyi unuttular; hırsızlık, israf ve yolsuzluktur. Allah bana bunların bütün hortumlarını kesmeyi nasip etsin.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz