Akşener: Bugün bize Müslümanlık satanlar hadi oradan be!

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Kongresi’nde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı kongrede “Biz hiçbir zaman var olan iktidara sırtımızı dayayıp zorbalık yapmayanlarız.” diyen Akşener, şöyle devam etti:

“Biz hiçbir zaman var olan güce yılışıklık yapıp onun ardından saklanıp garibin kafasına balyoz indirilenlerden hiçbir zaman olmadık. Tam tersine o balyozu indiren eli tutup o eli kıranlardanız. Biz kimiz, biz bu milletin geleceğine kast eden her yanlışı ifade edip durdurmak için kendinden vazgeçenlerdeniz.

2010’un referandumunda öyleydik. İlla bir siyasi yapının içinde olmamız gerekmez bizim. 2010 yılının referandumunda ‘hayır’ dedik. O günün güçlülerine temenna duranlar ne kadar güzelliklerin olacağını anlattılar. Keşke haklı çıkmasaydık. 2010 referandumunu yapmasalardı FETÖ 15 Temmuz kalkışmasını yapamazdı. Devleti bu millet sokaktan ve köprüden toplamak zorunda kalmazdı.

Bu milletin uğruna canımızı verebildiğimiz gibi aynı zamanda milletimizin geleceğini, Türk milletinin, Türk devletinin varlığı, birliği için feragatı an bile düşünmeden yerine getiren stratejik aklın sahipleriyiz. Bizim partimiz aynı zamanda İYİ Parti, stratejik aklın ve stratejinin var olduğu bir yapıdır. 

Ben İmamoğlu’nun hapis ve yasak cezasını duyduğumda koşa koşa İstanbul’a geldim ve orada bir konuşma yaptım. Dedim ki; ben Sayın Erdoğan giderken de buradaydım. 28 Şubat döneminde, o zamanının güçlülerinin yanında olanlar vardı. O zaman da haksızlığın karşısında durduk. O günün haksızlığa uğrayanları bugünün zorbaları oldular.

Biz zorbaların, haksızlıkların karşısında korkmadan dimdik duranlarız. Bugünün Türkiyesi’nde bunun çok önemli olduğunu yaşayarak gördük. O zorbalar ki her zaman var oldular ve bu salonu şereflendiren herkes haksızlığın karşısında, zorbanın karşısında, haksızlığa uğrayanın yanında olanlarız. 

Bugün bize Müslümanlık satanlar hadi oradan be! Yuh olsun size, yuh olsun size! Cumhuriyet değerlerine, Atatürk’ümüze gıcık olanlar çok beklersiniz. İyi ve cesur insanlar var. Hiç merak etmeyin çok az kaldı. Sene, o senedir. 2023 seçimlerinde göreceksiniz ki 13. cumhurbaşkanı elbette Millet İttifakı’nın adayı olacak. Ama bir şey daha olacak. 2023 seçimlerinin birinci partisi İYİ Parti olacak. Elbette Başbakan Meral Akşener olacak.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz