Akşener: Cümbür cemaat her şeyi değiştireceğiz

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karaman Ermenek’teki Zeyve Pazarı’nda esnafla sohbet etti, sorunları dinledi. 20 Ocak 2020 tarihinden bu yana esnafı gezdiğini hatırlatan Akşener, şöyle devam etti:

“Hiçbir dükkan içinde hiçbir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim. Sadece esnafın derdini, önerilerini hatta eleştirilerini dinledim. Sonra arkadaşlarım kanun teklifini, soru önergesini veriyor; iktidarı haberdar ediyorlar. Muhalefet, vatandaş tarafından halkın avukatlığını yapmak üzere görevlendirilir. İktidar ise hizmet etmek için görevlendirilir.

Biz sizleri dinleriz, bütün aldığımız bu bilhassa özel alanları önce ilgili bakanlıkları arıyorum, burayı duymamışsınızdır belki diye iletiyorum. Bu arada kamuoyuyla paylaşmıyoruz. Cevap vermeyenler olduğu zaman alıyorum grup konuşmama koyuyorum, Türkiye duyuyor. Burayı mesire yeri olarak birçok insan biliyordur ama bu problemi şimdi Türkiye duyacak. Sonra döneceğiz bu konuyla ilgili araştırma önergeleri, soru önergeleri ile sürekli gündemde tutacağız.

Bütün bunlara rağmen hiçbir şey olmadığı zaman sonuçta bir yıl kaldı seçime, çok az kaldı. Ondan sonra cümbür cemaat her şeyi değiştireceğiz. O ayrı bir şey ama seçim gününe kadar gerçek dertlerin üzerinden yürüyüp rekabeti onun üzerinde yapma kararlılığımız devam edecek. Sizden aldığımız çözüm önerilerini de söylüyoruz. Pandemi döneminde de çok dolaştım ben, çok şey öğrendim esnaftan. Çok makul şeyler söylüyorsunuz.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Turkuaz Gölü kıyısındaki mesire alanına gitti. Burada Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma etkinliklerini izleyen Akşener, Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu’dan da bilgi adlı.  

Akşener ilk olarak kum pistinde yapılacak olan motosiklet yarışının başlangıç işaretini verdi. Bir süre boyunca yarışları izleyen Akşener, daha sonra Turkuaz Gölü’nde yapılan su gösterilerini izledi. Su danslarını çok beğendiğini belirten Akşener, göstericilere el salladı.

Türk Dil Bayramı, Karamanoğlu Mehmet Bey’in 13 Mayıs 1277 tarihindeki fermanı ile Türkçe’nin devletin resmi dili olarak kabul edilmesinin yıl dönümünde kutlanıyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz