Akşener: Erdoğan, CHP-AK Parti iktidarını; Bahçeli de AK Parti-MHP iktidarını istemedi

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TV5’te gündeme ilişkin soruları cevapladı. “Sayın Erdoğan’ın mal varlığının da incelenmesini içeren ve ekonomik yaptırımlar gibi bir tasarı var Temsilciler Meclisi’nde, bu konu gündeme geldiğinde ‘Milli meseledir’ deyip yine Erdoğan’ın yanında mı duracaksınız?” şeklindeki soruya Akşener, “Ben Sayın Erdoğan’ın yerinde olsam ‘buyur bilader’ derdim. Bu yaptırımlar olmasa dahi bizim ekonomimiz çok kırılgan. Üretim ekonomisinden beton ekonomisine geçildi ve kredi ile yürüyen bir sistem var. Damat bey başka bir pencereden bakıyor.” karşılığını verdi.

İYİ Parti ve Saadet Partisi ile Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı partilerin de içerisinde yer alacağı bir ittifak kurulabileceğini söyledi ve bu formüle CHP’nin de eklenmesi gerektiğini ifade eden Akşener, Davutoğlu’nun 7 Haziran sürecinde yaşadıklarıyla ilgili ise şöyle konuştu:

“7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra sayın Davutoğlu MHP ile iktidar olmaya çok gayret etti. O dönemi ben biliyorum, bir duvar olundu ve sayın Davutoğlu çok oyalandı. CHP ile olan ilişkide de benzer bir durum oldu ama o süreç öyle ilerledi ki sayın Erdoğan CHP ile AK Parti iktidarın oluşmasını istemedi. Sayın Bahçeli de AK Parti ile MHP iktidarını istemedi. Yarın tarih yazacak.

Hani bir AK Partili, AKP’li diyorlar ya şimdi. AK Partililer kenara kondu. AKP’liler öne geçti. Televizyonlarda gördükçe ben dua ediyorum AKP’liler devam etsin konuşsun diye o insanlar bize çok fayda sağlıyor. O kadar çok insan görüyorum ki ben televizyonda 5 kitap okumamış her konuyu konuşan insanlar var. Korkunç.”

Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasındaki farklara da değinen Akşener, “Millet İttifakı 24 Aralık’ta Saadet Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Demokrat Parti de bizim listemizden girmek üzere 4 partili bir ittifak modeliydi ve görüşlerimiz elbet farklıydı. Tespitlerimiz ortak ama çözüm önerilerimiz elbette farklıydı ve bu oldukça iyi bir şeydir. Gerçekliğin rasyonalitenin merkezinde olduğu bir ittifaktır. Cumhur İttifakı ise çok duygusal ve mezara kadar bir ittifak. Neredeyse bir birleşme ve koalisyon var. Bizimki çare ve çözüm üreten bir ittifak.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz