Akşener: Erdoğan her seçime giderken bir düşman bulur

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mersin’de ortak miting düzenledi. “İktidar sahipleri, vatandaşlarımızın durumunun konuşulmamasını istemiyor.” diyen Uysal, şunları söyledi:

“Maalesef bu ülkeyi bölüp parçalayan inançlara sahip, cumhuriyetimizin değerlerini siyasi alanda bir kavga unsuru yapmak isteyenler var. Maalesef, demokrasimizin oksijeni bitmiştir. TBMM’de grubu olan bir siyasi partinin genel başkanı olan Meral Akşener’i hapis ile tehdit ediyorlar. Kahrolsun hak dururken zorbalara tapanlara.

Vatandaşın durumuna yerinden bakmıyorlar. Vatandaşın durumunu anlamıyorlar. Çünkü ülkenin durumunu A Haber’den izliyorlar. Vatandaşı, ‘bu meydana gelirseniz fotoğrafınız çekilir’ diyerek tehdit ediyorlar. Gelin beraber bir fotoğraf çekilelim. Nimetler cebe, külfetler vatandaşa. Yok öyle dava! Bunlar, ‘Devleti ele geçireceğiz’ diye yollara çıktıkları suç ortaklarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni uçurumun dibine sürüklediler. Ülkemize yeniden oksijen sağlayacak bu bereketli topraklardır.”

“Burhanettin Kocamaz’a kurulan kumpası, sırtımıza vurulan hançeri Ayfer Yılmaz’a destek vererek çıkaracaksınız. Size güveniyorum.” diyen Akşener ise şöyle konuştu: “50 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Erdoğan beni Mehmet Cengiz ile karıştırdı. Ne bulursan al. Emekli maaşımı alabilirsin. Buyur, hayırlı olsun.

Tank Palet Fabrikası’nı 50 milyon dolar için Katarlılara peşkeş çeken bir zihniyet bu. Bana, ‘Güya hanımefendi’ dedi. Bunu da ilk kez Sayın Erdoğan’dan duydum. Her seçime giderken bir düşman bulur. Bu defa bulduğu düşmana kafayı tosladı. Senin korktuklarından korkmayan Meral Akşener, senden mi korkacak? Sen hançer sokabilirsin. O hançeri bu Yörük çocuğu Burhanettin Kocamaz, Ayfer Yılmaz’ın desteği ile çıkardı.

Bu savaş hali nedendir, diye sormalıyız. Neden? Çünkü ekonomi berbat. Buradan 7 milyon işsiz kardeşime sesleniyorum. Sizin dertlerinizi konuşmamamız için savaş diliyle saldırıyor. Yeni düşman benim. Hadi oradan! Hangi hükümet olursa olsun, Mersin’e yatırım yaparlardı. 15-20 sene önce Mersin’e gelen kardeşlerimin çocukları da işsiz. İnşaatta çalışanlar işsiz. Esnaf siftah yapamadan dükkanı kapatıyor. Çifti 6,5 liraya kullandığı mazotu, yat sahipleri ÖTV ödemeden kullanıyor.

Her seçimde değişmeyen tek şey Sayın Erdoğan’ın iftiraları. Ama bugün kanka oldular. Birbirlerine söyledikleri şeyleri, tekrarlamaya terbiyem müsait değil. Arkasından küçük ortak Bahçeli çıktı, ‘Beka yok, 5 harfliler var’ dedi. Buradan soruyorum, Mustafa Kemal’in Kemal’i, İsmet İnönü’nün İsmet’i, Kazım, Fevzi kaç harfli, bir sayın bakalım.

Bugün Mansur Yavaş’ı tehdit ediyorsa, Meral Akşener’i hapis ile tehdit ediyorsa milli iradeye ihanet etmiştir. Gençlerimize, EYT’lilere, 3600 ek gösterge ile polislere, memurlarımıza ihanet etmiştir. Huzurlarınızda söylüyorum. Sayın Erdoğan yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun. Tencere yanıyor. İşte bunları konuşturmamak için hepimizi PKK’lı yaptı. Ama Oslo’daki cıvıklığı sen yaptın Erdoğan. Habur rezaletini yapan kişisin Erdoğan. Sen Türk Milleti’nin bir bölümüne terörist dedin, inkar etme. Ama Mersinli sana sandıkta gereken cevabı verecek.

İnşallah, 1 Nisan’a bambaşka bir Türkiye’de uyanacağız. Kulak çekilmezse zam yağmuru altında kalacağımızı hepiniz bilin. Bu yerel seçimde ben, Gültekin kardeşim, Kemal Bey, Tayyip Bey seçilmeyecek. Projeler üzerinden bakacaksınız. Bu bir yerel seçimdir. Dostlarınızla, arkadaşlarınızla, akrabalarınızla tepedekilerin diline bakıp kavga etmeyiniz. Sizden rica ediyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz