Akşener: Ey Kasımpaşalı Erdoğan sarayından çık

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli’nin İzmit ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. “Türkiye’de uzun bir zamandır ‘oculuk’, ‘buculuk’ üzerinden çok kolay siyaset yapılıyor.” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Ben bir muhalefet partisinin genel başkanıyım. Benim görevim nedir? Sizlerin dertlerinizi Meclis’e getirmek. Sizlerden aldığım bilgileri iktidara ulaştırmak. Onların o dertlere çare bulmasını sağlamak ama abana verilen görev sizin vatandaşın, milletimizin, avukatı olmak. İktidara verilen görev nedir? Ona da hizmet etmek görevi verilir. Şimdi uzun bir zamandır bu ülkede ‘ceketimi assam seçilirim’, ‘şapkamı koysam seçilirim’ iftiralar üzerinden, hakaretler üzerinden ve tuzaklar üzerinden yapılan bir siyasi anlayışın, şuculuk buculuk üzerinden yapılan bir siyasi anlayışın, seçmene bir faydası var mı?

Köylüye bir faydası var mı yok? Atanamayan öğretmene bir faydası var mı? EYT’liye bir faydası var mı? 3600ek gösterge bekleyen arkadaşlarımıza bir faydası var mı? Burada çırak çıkan seçmendir. Benim sizden istediğim şu: Buraya benim gibi bütün genel başkanları getirin. Karşınızda resmi tazim durdurun. Oylarınızı çok kıymetli hale getirin. Ceketini asıp oy alamasınlar. Oculuk buculuk üzerinden sizi çırak çıkaramasınlar.

Biz bu hafta partimiz olarak ‘kuruya 6 bin lira önerin, hububata 5 bin 600 lira verin. Önceden yüzde 25’ini ödeyin. Daha sonra yükseldiği zaman yeniden güncelleyin ve ona göre ödeyin’ dedik. ‘Tık’ yok. Demin dedim ki ‘muhalefet sizin avukatınızdır ve hizmet etmek zorunda olan iktidara bu dertleri anlatmak ister.’ Ama çok güzel bir yöntem var. Söylemediğiniz sözlerle size iftira atarlar. Olmadığınız konularla ilgili size iftira atarlar. Size her şeyi söylerler. Ondan sonra onun üzerinden konuşulur. Ama beş maaş alan, o yan gelip yatan haramzade danışmanlara da para öderler. 11 maaş alan var bu ülkede. Haram zıkkım olsun.

Sarayından çık Erdoğan. Sarayından çık. Milletin adamı olarak geldin. Bu insanlar seni oraya getirdi. O insanlar alkışlayarak, seni oraya getirdi. Ey Kasımpaşalı Erdoğan! Sen, sen açlığın ne olduğunu bilirdin. Yoksulluğun ne olduğunu bilirdin. Gittin saraya unuttun. O beş maaş alan, 11 maaş alan o danışmanlarının bir de fakir fukarayı tekmelediği bir dünyada, sen artık sarayın adamı oldun Sayın Erdoğan. Açın halinden anlamayı unuttun. Ama söz olsun, and olsun, iftiralarından yılmadık yılmayacağız.

Tuzaklarına yakalanmadık, yakalanmayacağız. Fakirin, fukaranın ihtiyaç sahibinin yanında olduk olmaya devam edeceğiz. Ve bu harami düzeni burada gördüğün bu insanların helal oylarıyla, demokrasiyle, sandıkta başına geçireceğiz inşallah. Burada size bir söz vermek istiyorum. Sizin helal oylarınız bizim için namustur. Oylarınız bizim namusumuzdur. Tek bir oyun abidik gubiğe feda edilmeyeceğinin sözünü veriyorum.”

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti’li Isparta Belediyesi tarafından konseri iptal edilen Melek Mosso’na destek verdi. Sosyal medyadan Melek Mosso’nun seslendirdiği Bergen’in ‘Yıllar Affetmez’ şarkısını paylaşan Akşener, “Gideni götürür, sandık affetmez” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz