Akşener: Kocamı aldattığımı iddia ettiler, iftira ettiler

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erzurum’da konuştu. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın Erzincan’da yaptığı konuşmayı eleştiren Akşener, şunları söyledi:

“Diyor ki ‘Bu seçim işgalciler ile İstiklal Harbi verenler arasında yapılan bir seçimdir.’ Ayıptır, günahtır. Bu ülkede yaşayan herkes, bu vatanın bütünlüğünden, birliğinden, milletin ferahından, refahından yana olan herkes; ayrılıkçılara karşı olan herkes bayrağın, toprağın, milletin birliğinden yana olan herkes; bu ülkenin birinci sınıf, has evladıdır. Biz seçimde bütün siyasi partiler ne yapar? Sizi dinler. 25 bin kayıtlı işsiz var, Erzurum’da. Ey Binali Yıldırım, onlara ne yapacaksın onu söyle.

Eski İçişleri Bakanı, çıkıyor HaberTürk’e, bir televizyona; ‘Açılım süreci harikaydı, doğru bir şeydi.’ Kardeşim hanginize inanalım. Dönüyorsunuz, bu gençlerin KPSS’de hakkı yenen gençlerin, tencere kaynatmakta zorlanan kadınların, 82 puan, 94 puan alıp atanamamış gençlerin hakkında ne düşündüğünüzü, ne yapacağınızı söylemek yerine bu seçimi bir işgalcilerle, istiklal mücadelesi verenler arasında yapılıyor, diyorsunuz.

Sayın Yıldırım, Binali Bey, işgalci olan sizsiniz, siz. Çünkü, bir elinizde PKK var, bebek katilinin var. Bir elinizde Hizbullah var. Gaffar Okkan’ın katilleri var, katilleri. Bu işten zararlı çıkarsınız.

Bu ülkenin kavgaya ihtiyacı yok. Bu ülkenin çocuklarının umuda ihtiyacı var. Bu ülkenin gençlerinin işe ihtiyacı var. Adalete ihtiyacı var. Hukuka ihtiyacı var. İstihdama ihtiyacı var. Senelerdir iktidar bunlar. Bunları konuşmayalım diye, istiklal mücadelesi ilan etmiş arkadaşlar. Hadi oradan be. Şeker fabrikasının özelleştirilmesi sebebi ile pancar üreticileri ve fabrikada çalışan işçilerin özlük hakları ne oldu, Sayın Erdoğan?

Ne oldu Recep Bey? Bir zamanlar doğunun Paris’i olan Erzurum, şu anda gelişmişlik sıralamasında, 81 il içinde 62. Sırada, ne oldu Recep Bey? 2004 yılında sözü verilen ve her seçim yapılacağı söylenen Pasinler Ovası’nda baraj neden hala yapılmadı? Çünkü zaten şuculuk buculuk üzerinden oy alıyorlar.

Ben, yedi yaşından beri beş vakit namaz kılan hacı bir kadınım. Bana ne dendi? Kadınlar sizlerin desteğinizi bekliyorum. Ne dediler? Kocamı aldattığımı iddia ettiler, iftira ettiler. Erzurumlu için bu ne demektir. Erzurumlu için katli vacip demektir, doğru mu? Bunu dediler ve benden özür dilenmedi. Evet, namussuzluktur. Ama Cenab-ı Hak, bakın göreceksiniz nasıl cezalandıracak. Cenab-ı Hak sizleri; bu harami düzeni, bu hırsızlık, bu yolsuzluk düzenini yıkmak için vesile kıldı.

Erzurumlu, Hz. Adem kıssasını bilir. Harama el uzatmak. Allah’ım harama bugüne kadar el uzatmam, şayet uzatırsam hem kanım kurusun, hem canım gitsin. Ama size söz, o haram el uzatanların, sizin hakkınızı alanların, kul hakkı yiyenlerin tamamının elini kırmazsam namerdim. Bizi birbirimize düşürmek isteyenler var.

45 bin Erzurumluya iş bulmak bizim görevimiz. 100 bin öğretmeni anında tayinini yapmak bizim görevimiz. Staj mağdurlarının haklarını yerine getirmek, onların hak kayıplarını gidermek bizim görevimiz. Tarımda çalışan gençlerin Bağ-Kur ve SGK primlerini ödemek bizim görevimiz. Çobanlık yapan kardeşlerimizin, SSK ya da Bağ-Kur’unu ödemek bizim görevimiz.

8 milyar dolarlık liralık et ithalatı var. Erzurumlu yanıyor, dışarıdan Sırbistan kazanıyor, siz ağlıyorsunuz. Hepsini beraber çözeceğiz. Biz ne yapacağız? Köylerdeki su sayaçları kaldırılacak. Erzurum’da doğal gaz indirimi kullanılacak. Erzurum Havalimanı bölge havalimanı olacak. 20 yıldır söz verilen ama başlamayan, Alvar Barajı’nı biz yapacağız. Mülakatlar kaldırılacak. Erzurumspor için kapasitesi yüksek kapalı stadyum yapılacak.

Bu arkadaşlar T.C.’yi kaldırdılar ya, her yere T.C. yazılacak. ve ne mutlu Türküm diyene. Ölünceye kadar bunu demeye söz mü? Duy Recep Bey, duy. 14 Mayıs’ta hayırlısı ile kendisini emekli edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı, Meral Akşener Başbakan, İYİ Parti birinci parti olacak.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz