Akşener: Yakında Beşar Esad’la birlikte maça giderlerse şaşırmayın

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuştu. Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’ye yönelik geçmişteki açıklamalarını gösteren bir videoyu izlettiren Akşener, şunları söyledi:

“Sınırlarımızı kevgire çeviren liyakatsızlığın faturasıyla yüzleşiyoruz. Sözüm ona yönettiği dış politikada yaşadığımız sıkıntılara rağmen ibretlik politikasızlığa şahit oluyoruz. Sayın Erdoğan, Sisi’yle hasret giderdi. Sayın Erdoğan’ın gösterdiği derin muhabbetten anlıyoruz ki yeni bir dostluğun kıvılcımı çakıldı. Mavi Vatan’daki çıkarlarımızın bile yumuşatamadığı Sayın Erdoğan’ı demek ki, futbol aşkı pamuk gibi yapmış. Yakında Beşar Esad’la birlikte maça giderlerse şaşırmayın.

Sayın Erdoğan ve küçük ortağının masası, öyle bir kumar masasıdır ki masa her zaman kazanır. Bu hileli oyun, her daim kasanın kazandığı, kazanamadığı yerde oyunun bozulduğu kirli bir oyundur. Onların kumar masası işte budur. Bizden dahil olmamızı istedikleri masa budur.

Bu masa 20 yıldır bizim gözümüzde aynı masadır. Heveslenenler için üzgünüm, bizim o masaya oturmaya hiçbir niyetimiz yoktur. Çünkü biz o masayı yıkmaya, saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz.

Enflasyonun sebebini, üreticide arıyor. Mesela; pahalılığın sebebini çiftçide arıyor. Mesela; marketteki, pazardaki yangının sebebini, esnafta arıyor. Gerçekler gün gibi ortada Sayın Erdoğan! Sen ne kadar kendini kandırsan da Hazine ve Maliye Bakanlığı‘nı, üreticilerimiz yönetmiyor. Merkez Bankası‘nı çiftçilerimiz yönetmiyor. Devletin hazinesini, esnafımız yönetmiyor. Bunların hepsini sen yönetiyorsun, sen!”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz