Akşener’i hedef aldı.. Onlar kumpanyanın ne demek olduğunu Susurluk’tan, 28 Şubat’tan bilirler

0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan’da halk buluşmasına katıldı. “Demokrasi mücadelesini yürütürken iktidarın baskısıyla, engellemesiyle, şiddetiyle her yerde her ortamda karşı karşıya kalıyoruz.” diyen Buldan, şunları söyledi:

“Onların bizim bu tutumumuzdan büyük bir rahatsızlık duyduğunu biliyoruz. Çünkü onlar bu ülkeye aydınlığın, barışın gelmesini istemezler; onlar Kürt düşmanlığı, demokrasi düşmanlığı, kadın düşmanlığı yaparak bu ülkeyi yönetiyorlar. Biz bunun farkındayız. Onların bu politikalarını boşa çıkardığımız, savaş politikalarına karşı çıktığımız, tecrit politikasına karşı çıktığımız, hukuksuzluklarına ve adaletsizliklerine karşı çıktığımız için her gün bizi hedef haline getiriyorlar. Ama asla yılmıyoruz, asla durmuyoruz, asla biat etmiyoruz, asla diz çökmüyoruz. Bunu da böyle bilsinler.

İktidarı rahatsız ettiğimizin farkındayız. Bu saydıklarımdan dolayı bize saldırdıklarını biliyoruz. Çünkü onların amacı HDP’yi kriminalize etmek, siyaset arenasının dışına itmek, HDP’yi çalışmaktan yoksun bırakmaktır. Ama gittiğimiz her yerde görüyoruz ki halkımız kararlı, cesaretli; halkımız her yerde teveccühünü, samimiyetini ve kararlı duruşunu ortaya koyuyor. Halkımıza bize gösterdiği ilgi için teşekkür etmeyi borç biliyorum.

Bizden o kadar çok korkuyorlar ki kumpas davalarını önümüze çıkarmaktan geri durmuyorlar. Kapatma davası bir kumpas davasıdır. Bizden korktukları için kapatma davasını açtılar. Kobanî Kumpas Davasında Türkiye’de bir dönem siyaset yapan ve Türkiye’nin siyasetini belirleyen önemli aktivistleri yargılıyorlar. Bu da AKP- MHP koalisyonunun, HDP ve HDP geleneğinden ne kadar çok korktuğunun bir göstergesidir. Fezlekelerin, gözaltıların, her gün bir il ve ilçe yönetimimize saldırı düzenleyerek gözaltı furyası yapmalarının sebebi HDP’den korkmaları ve çekinmeleridir.

Bir taraf daha var bizden korkan ve aynı zamanda bize saldırıyı hiçbir zaman gündeminden çıkarmayan. 6’lı masanın kadın başkanı var. O 6’lı masa içinde bulunan kadın başkan, her gün HDP’ye ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine görev edinmiş. Kürt belki gün yüzü görür diye nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir kadın başkan var.

Bu 6’lı masadaki kadın başkanın son grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalar bir kez daha Kürt düşmanlığını açık açık göstermiştir. Kürt anasını görmesin diye gelen ağaları giden paşaları oldu. Biz bunu biliyoruz. Bize kumpanya kuruyor diye de iftira attılar. Oysa HDP’liler kumpanya bilmezler, HDP’lilerin kumpanya bilmediğini cezaevlerinin HDP’lilerle dolu olduğunu göstererek ispat ederiz. Ancak onlar kumpanyanın ne demek olduğunu Susurluk’tan bilirler, onlar kumpanyanın ne demek olduğunu 28 Şubat’tan bilirler. Buradan ona vereceğimiz cevap şimdilik bununla sınırlı kalsın. Kürt düşmanlığı yaparak her gün birbiriyle yarışanlar şunu iyi bilsin ki; kaybedecekler, kaybedecekler kaybedecekler.

HDP bu ülkede çözüm gücüdür, Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmeye aday bir partidir. O yüzden Türkiye halkları bu iki bloka ne mahkum ne de mecburdur. Önümüzde başka seçenekler var. Türkiye halklarının, Türkiye toplumunun önünde önemli bir seçenek olan Emek ve Özgürlük İttifakı dediğimiz ve seçimlere kadar daha da büyüyecek, daha da gelişecek olan Türkiye halklarına umut olcak, Türkiye halklarının derdine çözüm olacak olan yeni bir ittifak var. Bu Üçüncü Yoldur. Üçüncü Yolda birleşmenin, buluşmanın yolu halkımızla birlikte olmaktan geçer. Bunun için buradayız.

Seçimlere kadar HDP’ye her türlü saldırıyı yapmayı devam edecekler ama karşılarında yıkılmayan dimdik duran bir HDP görecekler. Buradan size söz veriyoruz, buradan halkımıza söz veriyoruz asla pes etmeyeceğiz, asla biat etmeyeceğiz, asla önlerinde diz çökmeyeceğiz. Asla kararlı duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz