Alparslan Kuytul: Ağır müebbet hükümlü gibi tek başıma bırakılmam, psikolojik işkence ve insan hakkı ihlalidir

0

Tutuklanan Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, eşi ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydını sosyal medya hesabından yayınladı. Semra Kuytul, “Alparslan Hocam aradı. Sesi hiç iyi gelmiyordu. Ona bu zulmü yapanları Allah kahretsin.. Bu memlekette hakikate sahip çıkan bir alime, cesur ve ilkeli bir Müslümana reva görülen işte bu; ZULÜM!!!” ifadelerini kullandı.

“Ağır müebbet hükümlü gibi tek başıma bırakılmam, psikolojik işkence ve insan hakkı ihlalidir.” diyen Alparslan Kuytul ise yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi:

“Beni buraya hem sürgün olarak gönderdiler ailemden bin kilometre uzağa hem tecride koydular. Yani tek başıma bir koğuşa koydular. Şimdiye kadar idare ettim ama son bir aydır aşağı yukarı çok iştahsızlaştım, kilo kaybettim, tansiyonum düşüyor. Boynumda sertleşme ve ağız kuruluğu rahatsızlıkları oluştu. Rahat konuşamıyorum.

Ben burada yazılı ve sözlü olarak başvuru yaptım, durumumu anlattım ama hiçbir cevap verilmedi. Ailemden bin kilometre uzağa gönderilmiş olmam sebepsiz sürgün, aileme zulüm ve insan hakkı ihlalidir. Sadece tutuklu olduğum halde ağır müebbet hükümlü gibi tek başıma bırakılmam, psikolojik işkence ve insan hakkı ihlalidir.

Haftada bir saat olan görüntülü telefon görüşme hakkımın verilmemesi ve ağır müebbet hükümlüler gibi 15 günde bir sadece 10 dakika görüntüsüz telefon hakkı verilmesi hakkımın gasp edilmesi ve insa hakkı ihlalidir. Ben bunların düzeltilmesi için sevkimi istemiştim. Onu da gerçek olmayan bir durumla ben yapmadığım bir şeyden dolayı kınama cezası vererek sevkimi o şekilde engellemek istediler ve engellediler.

Hem bu tecridin bitirilmesi, ağır müebbet hükümlü gibi muamelenin bitirilmesi lazım. Hem haftalık bir saat görüntülü telefon hakkımın verilmesi lazım. Çocuklarımın benimle konuşmaya ve benim onlarla konuşmaya ihtiyacım var. Bunlar kimsenin umrunda olmuyor ama bu bir zulümdür bu bir haksızlıktır.

Vitaminsizlik başladı bende. İştahsızlık olduğum için zayıflıyorum. Kantinden de her istediğim zaten yok, çoğu şeylerde verilmiyor. ‘Şu yok bu yok’ deyip sürekli tehir ediyorlar. Bir acı içerisindeyiz, her acı olay acı verir. Allah yolunda çekilen acı ise bir taraftan acı verse de bir taraftan lezzet verir. Çok şükür, bir taraftan acı çekiyoruz bir taraftan lezzet alıyoruz. Allah’a güvenen hak yolunda kimseden korkmaz. Davası hak olan kavgadan kaçmaz. Davamız haktır, kimseden de korkumuz yoktur. Allah’ın izniyle elbette ki bu zulüm bir gün bitecektir. İman, karanlık dönemlere yenilmez bir insan meydana getirir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz