Altılı Masa, Cumhurbaşkanı adayını 6 Mart’ta açıklayacak..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

Altılı Masa’yı oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu saat 14.00’te bir araya geldi.

Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı sonrası yapılan açıklamada, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayını 6 Mart’ta açıklayacağı belirtildi. Ortak Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu ifade ediliyor.

Açıklamada, “Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz.” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam MYK’yı toplayacak. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Cuma günü İl Başkanlarını, Pazar günü de Genel İdare Kurulunu toplayacak.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, “Biz bu kutlu yola çıkarken sadece ve sadece milletimize söz verdik,güvendik. And olsun şart olsun milletimizi yanıltmayacağız. Milletimiz ne derse o … Millet 5 ten büyüktür…” şeklinde tweet attı. Ancak Dikbayır, daha sonra “Millet 5 ten büyüktür” ifadesini sildi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz