Ankara Altındağ’da gerginlik..

0

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir parkta, iki grup arasında çıkan kavgada bıçakla yaralanan 18 yaşındaki Emirhan Yalçın hayatını kaybetti. Mahallede gerilim yükseldi. Sokağa çıkan kalabalık bir grup, Suriyeliler’e ait olduğunu düşündükleri dükkanlara ve otomobillere zarar verdi ve kullanılamaz hale getirdi.

Ankara Valiliği Altındağ İlçesi’nde akşam meydana gelen olayların sona erdiğini duyurdu. Altındağ Battalgazi Mahallesi’ndeki bir parkta önceki gün iki grup arasında çıkan kavgada ağır yaralanan Emirhan Yalçın’ın hayatını kaybetmesinin ardından olayın yaşandığı mahalle ve çevresinde gerginlik çıktı. Mahallede toplanan çok sayıda vatandaş, Yalçın’ın hayatını kaybetmesine tepki gösterdi.

Çevredeki dükkan ve araçların zarar gördüğü olaylara zaman zaman polis müdahale etti. Ankara Valiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Altındağ ilçemizde bu akşam meydana gelen birtakım gösteri ve olaylar vatandaşlarımızın soğukkanlılığı ve emniyet güçlerimizin yoğun çalışmaları sonucu an itibariyle sona ermiştir.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, vatandaşların provakatif haber ve paylaşımlara itibar etmemeleri istendi.

Altındağ ilçesinde 10/08/2021 tarihinde bir parkta iki grup arasında yaşanan kavgada silahlı saldırı sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Bu kapsamda gözaltına alınan şüpheli Y.A.A. ve A.M.A., savunmalarının alınmasının ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince “kasten adam öldürme” suçundan tutuklanmışlardı.

Ayrıca haber ve sosyal medya sitelerinde halk arasında endişe, korku ve paniğe yol açan paylaşımlarla ilgili de TCK 213. maddesi gereğince ayrı bir soruşturma başlatıldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Emirhan Yalçın evladımızın öldürülmesi canımızı yaktı. Genç kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Hiçbir fail; etnik kimliğiyle tanımlanamaz. Suç şahsidir. Vatandaşlarımızı sağduyuya, güvenlik güçlerini de Altındağ’daki şiddeti derhal dindirmeye çağırıyorum.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz