Arada partnerinizden ayrı uyumanın ilişkiye faydaları!

0
Rabia Güner

Her çiftin alışkanlıkları farklıdır. Bu ülkeden ülkeye de değişebilir. Örneğin Japonya’daki evli çiftler farklı odalarda uyuyor. Biz de sizler için bu noktadan yola çıktık. Arada partnerden ayrı uyumanın ilişkiye faydalarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Partnerle ayrı uyumayı bir sorun olarak algılıyoruz. Fakat bu bir sorundan ziyade, daha kaliteli bir uykunun sağlayıcısıdır. Üstelik bunun ilişkiye de birçok faydası vardır. Peki, bu faydalar neler?

Uykunuz bölünmez

Uyku problemi yaşıyorsanız etkili önerilerle uykunuzu geri kazanmak  elinizde - Uplifers

Yetersiz ve kalitesiz uyku birçok sağlık problemine sebep olur. Örneğin kalp sorunlarına, depresyona ve şeker hastalığına yol açar. Bu yüzden ciddiye alınması gereken bir konudur. Eğer partnerinizle aynı yatakta rahat uyuyamıyorsanız bu duruma bir çözüm getirmeniz gerekir.

Çünkü uyku eksikliği yaşamaya başlarsınız. Örneğin partneriniz horluyor ya da çok hareketli yatıyor olabilir. Böyle anlarda uykunuz sürekli bölüneceği için en sağlıklısı farklı yataklarda ya da odalarda yatmaktır.

Daha mutlu ve enerjik uyanırsınız

Uyku problemi nasıl çözülür? - Son dakika sağlık haberleri – Sözcü

Uyku problemleri sizi hem bedenen hem de ruhen etkiler. Eğer uykunuzu alamazsanız gün içinde yorgun hissedersiniz. Bu yorgunluk da veriminizi azaltarak, üretkenliğinizi düşürür. Odaklanma sorunları yaşayabilirsiniz. Fakat deliksiz uyunduğunda daha mutlu ve enerjik olursunuz.

Üstelik deliksiz uyku zihinsel ve fiziksel olarak daha sağlıklı hissetmenizi de sağlar. Bu da partnerinizle aranızdaki ilişkiye olumlu anlamda yansır. İletişiminiz pozitif ve sağlıklı olacağı için daha mutlu zamanlar geçirirsiniz.

Tartışmalar azalabilir

Gençlerde Uyku Düzeni, Uyku Yoksunluğu Etkileri ve Öneriler | DİLGEM

Çiftler iyi uyuyamadıkları zaman dengeleri bozulur. Bu yüzden de tolerans eşikleri düşer. Daha asabi ve gergin olarak, bunu karşı tarafa yansıtırlar. Uyku eksikliğinin sebep olduğu bir diğer durum ise empati duygusunu zayıflatmasıdır. Fakat empati bir ilişkide oldukça gereklidir.

Yeterli ve kaliteli uyku alınmadığında en küçük problemler dahi büyük kavgalara dönüşebilir. İyi ve kaliteli bir uyku sonrası ise büyük sorunlara bile mantıklı çözümler üretmeniz mümkündür.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz