Ayrılık süreci yaşayan birine nasıl destek olabilirsiniz?

0
Rabia Güner

Bazen en sevdiğimiz insanlar zor bir ayrılık süreci yaşıyor. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için ayrılık süreci yaşayan bir yakınınıza nasıl destek olabileceğinize dair bazı ipuçları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Ayrılık sürecinde sevdiklerimiz en çok da bize ihtiyaç duyar. Peki, bu süreçte biz neler yapabiliriz? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Başarısızlık hissi

Kız için ücretsiz fotoğraflar

Ayrılık sürecinde olan bir sevdiğiniz başarısızlık hissine yakalanmış olabilir. Bu da kendilerini kötü hissetmelerine ve depresyon belirtileri göstermelerine yol açar. Çünkü etrafındakileri hayal kırıklığına uğratmış olma endişesine sahiptir.

Sevdiğimiz insana her şeyden önce ilişki yürütememenin bir başarısızlık olmadığını hatırlatmanız önemlidir. Ayrılık süreci yaşayan insanlar biten ilişkinin yasını tutmanın yanı sıra gelecek hayallerin de yasını tuttuğu için zor bir süreç geçiriyor olabilir. Bu yüzden sevdiğiniz insanı desteklemek ve yanında olduğunuzu hissettirmek bu süreçte büyük önem taşır.

İletişim

Pişman olan erkeği anlamanın yolları

Ayrılık süreci yaşayan bir sevdiğinizle konuşurken ifadelerinize dikkat etmeniz de çok önemlidir. Kurduğunuz cümlelere dikkat etmek ya da ne söyleyeceğinizi bilememek normaldir. Fakat mümkün olduğu kadar anlayışlı ve destekleyici davranmak gerekir.

Özellikle toksik pozitiflikten kaçınıp, onlar istediği sürece yanında olduğunuzu hissettirmeniz büyük önem taşır. Empati ve merhamet sahibi olmanız ve bu süreçte sevdiklerinizi dinlemeye açık olmanız ona iyi gelecektir.

Kaliteli vakit

Aşık Olduğunuz Birini Unutmanın 10 Yolu

Sevdiğiniz birini ayrılık sürecindeyken yalnız da kaliteli vakit geçirmeye teşvik etmeniz gerekir. Çünkü eğer ayrılık sürecinde biriyle vakit geçirmeye kendisini hazır hissetmiyorsa, tek başına da kaliteli bir vakit geçirebilir.

Ayrılık sürecinde insanların zamana ve yalnızlığa ihtiyacı vardır. Bu anlamda onlara karşı anlayışlı olmamız önemlidir. Siz de onları meditasyon yapmaya ya da günlük tutmaya teşvik edebilirsiniz. Onlar için bu aktiviteler sakinleştirici olacaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz