Ayşe Ateş: Duam Ve Beklentim Odur Ki, Şehidimizin Kırkı Çıkmadan, Gerçekler Ortaya Çıksın

0
Prof. Dr. Orhan Yılmaz

—————————————————-

Seçimmetre: İktidarın değişmesine 101 gün kaldı

—————————————————-

Allah yolunda öldürülenler için ‘ölüler’ demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bunu bilemezsiniz. Bakara, 154”

————————————–

Dr. Sinan Ateş’in Şehadeti, 6 Şubat’ta Kırkını Dolduruyor. 5 gün kaldı. Eşi Ayşe Ateş, azmettirici ve katilleri soruyor. 

Şehit olan eşi Sinan Ateş’in kırkı çıkmadan, gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyor. Şehit Sinan Ateş’in muhterem eşi Ayşe Hanımefendi, 27.01.2023 tarihinde yaptığı kamuoyu açıklaması, isim vermeden Semih Yalçın’ı eleştirdi. 

Bilindiği gibi, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı, Doç Dr. Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022’de, Ankara, Çankaya ilçesi, Kızılırmak Mahallesi’nde bürosundan çıktığı sırada, motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramış ve şehit olmuştu.

Saldırıda Selman Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, ilk etapta çoğunluğunu MHP’li veya Ülkü Ocaklıların oluşturduğu 30’u aşkın kişi gözaltına alınmış, bunlardan 18 kişi tutuklanmıştı.

Sinan Ateş’in dayısı Halil İbrahim Bozkurt 22.01.2023 tarihinde yaptığı açıklamada;

“Herkesin bildiği bir sır. Şurada sokakta kime sorsanız, ‘Sinan Ateş’in katilleri kimdir?’ diye; bunu herkes bilir. Bizim evladımızın katili meclistedir. Bunu Türkiye de biliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, dosyayı devralan Soruşturma Koordinatör Başsavcı Vekili Durdu Özer’e yönelik ithamlar olmuştu. 

Başsavcı Vekili Durdu Özer’in MHP’ye yakın olduğu iddia edilmişti. MHP Genel Başkan Başdanışmanı Eyüp Yıldızlar ile makamında çekilmiş fotoğrafı ortaya çıkmıştı.

Durdu Özer’in ayrıca MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ve MHP Ankara İl Sekreteri Sinan Gökhan Yavuz ile de fotoğrafı ortaya çıkmıştı.

Başsavcı Vekili Durdu Özer’in dosyayı akamete uğratmak için göreve getirildiği yolunda iddialar ortaya atılmıştı. Ancak gelinen noktada durum tam tersi oldu.

Başsavcı Vekili Durdu Özer, titiz bir çalışma yaparak, daha önce serbest bırakılan bazı sanıkların, yeniden tutuklanmasını sağladı.

Bu ülkede Sinan Ateş’in en az 10 milyon ülküdaşı, dava arkadaşı var.

İzliyoruz…

Önceki İçerik5 maçlık galibiyet serisi bitti..
Sonraki İçerikMeşruiyet Listesi ve Ortak Politikalar Mutabakat Metni
1962, Etimesgut doğumlu. Tokat’ın Zile İlçesi’nden Atatürkçü, milliyetçi, zooteknist, SP seveni, Alevî dostu, evcil hayvanların fahri avukatı, feminist ve motosikletçi bir köylü çocuğudur. 1984 yılında Ankara Ziraat F., Zootekni B.’nü bitirdi. 1997'de Birleşik Krallık, U. of Aberdeen’de yüksek lisans, 2007'de Ankara Ü., Fen Bil. Enst. (Zootekni B.)’nde doktora çalışmasını tamamladı. Mesleği ziraat dışında, Çerkez Kültürü ve Alevilik gibi sosyal alanlarda da amatörce akademik çalışmalar yapmaktadır. Kitap okumak ve motosiklet kullanmak özel ilgi alanlarıdır. “Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmez” görüşünü savunan, hararetli bir hayvan sever ve hayvan hakları savunucusudur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz