Babacan: Türkiye’de şu an güçler ayrılığı değil güçler birliği söz konusu

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti genel merkezinde Medyascope canlı yayınında konuştu. “Büyük kongreden sonra kuruluş ilkelerimizi korumak amacıyla kuracağımız ve üyelerine 1 dönem siyaset yasağı getireceğimiz, genel başkanın üzerinde bile yaptırım gücü olacak bir yapı olan İlkeler ve Değerler Kurulu’nu kuruyoruz.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Biz, önce halkımızı çok iyi anladık çok detaylı araştırmalar yaptık. Bu siyasi ve toplumsal analiz üzerine partimizi kurduk. Hedefimiz, 2021’in ilkbaharında gerçekleşecek bir seçime girebilmek. Şu an bu doğrultuda ilerliyoruz. Herhangi bir KHK’lı vatandaşımız yargı sürecinde suçsuz bulunduysa, beraat ettiyse derhâl görevine iade edilmeli. Bu hakkı teslim etmemek zulümdür, derhâl gereğinin yapılması gerekir.

Dislike’lar çoğalınca hemen ortaya çıkan kapatma, yasaklama eğilimlerini üzülerek izliyoruz. Daha önce de söyledim. Nihayetinde teknoloji kazanacaktır. Gençlik kazanacaktır. Ülkenin gençleriyle savaşamazsınız.

Şu an Türkiye’de güçler ayrılığı değil, güçler birliği söz konusu. TÜİK’in açıkladığı enflasyon ve vatandaşın hissettiği aynı değil. Artık TÜİK’in rakamlarına bakmıyorum bile. Alkollü içecekleri vergilendirmede ölçü kaçmış durumda. Biz, her bir vatandaşımızın tercih ettiği yaşam tarzına saygı duyuyoruz. Devletin, hiç kimsenin tercihlerini değiştirmek gibi bir görevi yoktur.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz