Bacak Masajının Sonsuz Faydaları!

0

Yes Madam’ın kurucu ortağı Aditya Arya’nın önerdiği gibi, bacak masajının bazı sonsuz faydaları vardır. Bir noktada işinize yarayacaktır.

Kan dolaşımını iyileştirir: Aşırı uyuşuk yaşam tarzımız, bacaklarımızdaki kan akışını ve dolaşımı büyük ölçüde azaltır. Basit bir bacak masajı, kaslardaki hareketin devam etmesini sağlar ve kan dolaşımını iyileştirir.

Yaralanmaları önler: Bacak masajı, yaralanmaları önlemeye yardımcı olduğu için başlı başına harika bir aktivitedir. Hareket kabiliyetimizi arttırır. Kas dokularını esnetir ve kan akışını iyileştirir. Kasların gevşemesi, bir spor oyunu veya egzersiz sırasında yaralanma olasılığını önemli ölçüde azaltır.

Stresi azaltır: Bacak masajı stresi azaltır, gerginliği azaltır ve kaygıyı kontrol etmeye yardımcı olur. Yatıştırıcı bir bacak masajı, kalp atış hızınızı aşağıya çekebilir. Gergin kasları gevşetebilir ve endorfinleri serbest bırakabilir. Bunların hepsi sinirleri yatıştırır. Rahatlamanıza ve gevşemenize yardımcı olur.

Uykusuzluğa yardımcıdır: Uyku yoksunluğu karmaşık bir sorundur. Sebeplerin bir kısmı çeşitli ilaçları (kafein, nikotin, astım için aldığınız reçete gibi) vardiyalı çalışma, stres, üzüntü ve depresyonu içerir. Ara sıra uyku yoksunluğunun arkasındaki temel neden hakkında net bir fikrimiz yok. Bununla birlikte, bacak masajlarının uykunuz üzerinde önemli bir etkisi olduğuna inanıyoruz. Bacak masajları stres derecenizi azaltabilir ve böylece dinlenmenize yardımcı olabilir.

Eklem ağrılarını azaltır: Bacak masajları eklem ağrılarının giderilmesinde yardımcı olabilir. Masaj, eklemlerin etrafındaki kasları gevşeterek ve bu eklemleri tutan bağ dokusunu yoğurarak yardımcı olur. Eklem ağrısının kas sertliği ile daha da şiddetlenebileceği göz önüne alındığında, masajların katı kaslardaki gerilimi serbest bırakma kapasitesi son derece zorlayıcıdır. Çevreleyen dokudaki gerilimi serbest bırakarak, eklemlerdeki gerilim alınır ve eklemlerdeki dokuların tahriş olması nedeniyle hissedilen ağrının bir kısmını azaltır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz