Bağımsız bir ilişkide olduğunuzu gösteren işaretler!

0
Rabia Güner

Bazı ilişkilerde ”ben” ve ”sen” olmak oldukça zordur. Her noktada ”biz” olma çabası ilişkileri oldukça yıpratır. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için bağımsız bir ilişkide olduğunuzu gösteren işaretlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Bazen çiftler ilişki içerisinde her anı birlikte geçirmek ve her şeyi birlikte yapmak ister. Adeta kişisel bağımsızlıklarını kaybetmiş gibi olurlar. Peki, bağımsız bir ilişkide olduğumuzu gösteren işaretler nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

İletişim

Ücretsiz Gri çiçek Tekstil üzerinde İki Kitap Yakınında Tabaklı Beyaz Seramik çay Fincanı Stok Fotoğraflar

Bağımsız bir ilişkide çiftler kendilerini her an konuşmak zorunda hissetmez. Sürekli telefonla mesajlaşmak, her an birbirlerine yaptıklarını haber vermek onlara göre değildir. Onlar yanyana olduklarında bile konuşmak zorunda olmadıklarını bilir.

Eğer sevgilinizin yanındayken sessiz kalabiliyorsanız bu sağlıklı bir ilişkide olduğunuzu gösterir. Çünkü bu sessizlik onlara göre rahatsız edici değildir. Örneğin aynı oda içinde kendi işlerinize vakit ayırabilirsiniz. Önemli olan huzurlu hissetmenizdir.

Tatil

Ücretsiz Kahverengi Kum üzerinde Sarı Döküm Minyatür Minibüs Stok Fotoğraflar

Bağımsız bir ilişkide çiftler her tatile birlikte gitmek zorunda olmadıklarını bilir. Örneğin bu insanlar, arkadaşlarıyla ya da yalnızca ailesi ve akrabalarıyla tatile gidebilme özgürlüğüne sahip olduğunun bilincindedir. Çünkü sevgililik her an her şeyi beraber yapmaktan ibaret değildir.

İlişkide her iki tarafın da kendine ait özel bir yaşantısı vardır. Üstelik bu tatiller ilişkinizin de daha sağlıklı ilerlemesi noktasında destekleyicidir. Tatil hem rahatlamanızı hem de ilişkinizi güçlendirmenizi sağlar. Eğer bu güvene sahipseniz, zaten doğru bir ilişkidesiniz demektir.

Aile

Ücretsiz Büyükanne Ve Büyükbaba Kucağında Tutan çocuğu Stok Fotoğraflar

Bazen partnerler birbirlerini ne kadar severlerse sevsinler, aileyle anlaşamama sorunu yaşayabilir. Bu olağan bir durumdur ve bu durumda baskıcı olmamak son derece önemlidir. Anlaşamamak partnerinizin onları sevmediği ya da saygı duymadığı anlamına gelmez.

Eğer partneriniz o an kendisini ailenizle görüşmek için hazır hissetmiyor ya da o gün vakit geçirmek istemiyorsa buna anlayış göstermek bağımsız ilişkilerin belirtilerinden biridir. Herkes kararlarında özgürdür ve saygıyı hak eder. Kendisini hazır hissettiği bir gün bu buluşma gerçekleşebilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz