Bahçeli: OHAL devam devam etmelidir.. CHP kendisine çeki düzen vermelidir..

0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla genel merkezde partililerle bayramlaştı. “Olağanüstü hal uygulaması devam etmelidir.” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

“Olağanüstü hal kapsamına dahil edilmiş olan unsurlar üzerinde kararlılıkla durulmalı ve gidilmelidir. Olağanüstü hali demokrasiye karşıt, özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler, 15 Temmuz’un tesir alanı üzerinde tarafgir olanlardır.

Türkiye’yi kaosa, cepheleşmeye, karanlığa sürüklemeye ve siyasi şov yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi, kalan süre içerisinde kendisine çeki düzen vermelidir. Sözlü, sazlı adalet arayışıyla Türkiye’nin Ankara’dan İstanbul’a geçiş güzergahında gösteri yapmaya gerek yoktur.

TBMM’nin verimli ve etkin bir çalışmaya geçebilmesi için iç tüzük üzerinde bir uzlaşı sağlamak suretiyle partiler arasında bir diyalog kurma suretiyle gerçekleştirilmeli ve bunun yanında da uyum yasalarına da öncelik verilmelidir. TBMM, verimli ve etkin bir çalışmaya geçebilmesi için iç tüzük üzerinde bir uzlaşı sağlamak suretiyle partiler arasında diyalog kurmak suretiyle gerçekleştirilmeli. Bütün bunlar yapılırken PKK ve FETÖ terör örgütleri ile mücadele hiçbir şart altında ihmale uğratılmalı, gevşetilmeli. Bir yıla yaklaşan süreçte hala tespit, teşhis konularında çaba sarf ederken Türkiye’de çok şeyler olmaktadır. Bunlara da dikkat etmek lazım.

Kılıçdaroğlu, 3 oda nasıl tanzim edilmiş, kimler için tanzim edilmiş bir bildiği varsa Bolu Dağı’ndan İstanbul’a doğru giderken milleti ile paylaşsın.

Türkiye güçlü bir devlettir. Almanya’dan daha etkilidir. O sebeple Türkiye ile oyun oynamaya kalkmasınlar. Geçmiş dönemler hep askıda kalmıştır. Geleceğe bakıyoruz. Gelecekte de Türkiye var. Belki Almanya Avrupa Birliği olmayacaktır.”

MHP’li muhaliflerin yeni parti kuracağı yönündeki haberlerin sorulması üzerine Bahçeli, “Özgürlük var. İsteyen istediği şeyi yapabilir. İster bağda, dağda yürür isterse siyasette yürür. Onların bileceği bir iştir.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz