Bal kabağının öne çıkan faydaları!

0
Rabia Güner

Bal kabağı sayısız faydaları ile favoriler arasında yer almaya devam ediyor. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için bal kabağının bazı faydalarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Bağışlık güçlendirici

Ücretsiz Field Full Of Pumpkins'in Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Bal kabağı bağışıklık sistemini güçlendirir ve iyileştirir. Hastalıklardan korumada fayda sağlar. İçerdiği beta- karotene, C ve E vitamini, demir ve folat sayesinde oldukça faydalı bir besindir. Bu yüzden bal kabağına kesinlikle bir şans vermelisiniz. Üstelik önerilen günlük C vitamini miktarının yaklaşık yüzde 20’sini bal kabağı ile karşılayabilirsiniz. Hem yeni lezzetler hem de daha iyi bir bağışıklık sistemi için size oldukça yardımcı olacak.

Potasyum için renkli bir alternatif

Ücretsiz Balkabağı Stok Fotoğraflar

Potasyum denildiğinde akla ilk olarak muz gelir fakat bal kabağı da potasyum içerir. Potasyum, kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur. Kemik sağlığını destekler. Diyabet riskini azaltır. Bu yüzden bal kabağında bol miktarda bulunan potasyum, sağlığınız için oldukça önemlidir. Potasyum eksikliği yorgunluğa, güçsüzlüğe ve inaktif reflekslere yol açar. Bu nedenle de ihmal edilmemesi gerekir.

Sağlıklı bir cilt

Ücretsiz Kahverengi Ahşap Yüzeyde Kabak Stok Fotoğraflar

Bal kabağı güçlü bir beta- karoten deposudur. Bu maddenin de antioksidan gücü vardır. Bu güç, yaşlanmanın cilt üzerindeki etkileriyle tam anlamıyla savaşır. Böylelikle de kırışıklıklarla mücadele edilir. Ayrıca bal kabağı cilt sağlığında önemli bir yeri olan C ve E vitaminleri bakımında da zengindir. Tam bir cilt dostu diyerek, beslenme rutinimizden eksik etmemeliyiz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz