Başbakan: ‘Karargah Rahatsız’ manşeti atarak hükümete ayar vermeye çalışıyorlar

0

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kahramankazan mitinginde halka hitap etti. 15 Temmuz darbe girişiminde ilk sivil direnişi başlatan, ilk şehidi verenin Kahramankazan olduğunu hatırlatan Yıldırım, bu destanın meydanları darbecilere dar eden Kahramankazan’ın olduğunu ifade etti.

“Kahramankazan 16 Nisan’da sandığa gidecek, 15 Temmuz darbecilerin zihniyetini Türkiye’den sonsuza kadar silinmesini sağlayacak.” diyen Yıldırım, şunları söyledi: Yeni Anayasa ile tüm örgütler Türkiye’den arınacak ve Türkiye artık terörle yaşamaktan kurtulacak. Evet diyeceğiz terörün sonunu getireceğiz, Türkiye’yi güçlendireceğiz, çocuklarımıza, gençlerimize aydınlık bir gelecek vaat edeceğiz.

Yeni Anayasa bu ülkeye huzur ve kardeşlik getirecek. İstikrarın devamı için yeni Anayasaya evet diyeceğiz. Bu meseleye, bir genel seçim havası vermeye çalışanlar var. Millet, referandumu bahane ederek vatandaşları kutuplaştırmaya çalışanlara gereken cevabı, 16 Nisan’da verecek. Biz 79 milyonun hükümetiyiz. Sandığa siyasi kimliğimizle gitmeyeceğiz, milli hassasiyetlerimizle gideceğiz.

7,5 milyon gencin siyasete girmesinin önündeki engeli kaldırıyoruz. Böylece siyaset gençleşiyor, renkleniyor; siyasette rekabet oluyor. Milletvekili sayısını 550’den 600’e çıkarıyoruz. Gerçekleri saptırmayacaksınız. Yargı tarafsız ve bağımsız hale geliyor.

Hükümeti, milletimiz sandıkta kuracak, güvenoyunu milletimiz verecek. Cumhurbaşkanı partili olur mu; olur, bal gibi olur, gayet güzel olur. Kimse milletin iradesi üzerine güç kullanamayacak.

‘Karargah Rahatsız’; bu manşeti hatırlıyorsunuz değil mi? Eskiden gazeteler, bu manşeti ata ata hükümeti devirmek için her türlü tezgahı kurdular. Bakıyorum benzer şeyler yapıyorlar. Manşet atarak hükümete ayar vermeye çalışıyorlar. Bu algı operasyonları milletimize sökmez.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz