Başbakan Yıldırım: Bize düşen, yapmamız gereken huzurumuzu bozmaya çalışan şer odaklarına fırsat vermemek

0

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’da Ramazan Bayram Namazı sonrası konuştu. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan olayı değerlendiren Yıldırım, şunları söyledi:

“Dün Suruç’ta bir milletvekilimizin kardeşi ve diğer vatandaşlarımız maalesef hayatını kaybetti. Diyarbakır’da eylem hazırlığında bulunan 5 terörist silahlarıyla ele geçirildi. Amaç birliğimize, dirliğimize dinamit atmak, vatandaşlarımız arasında husumet ve nifak tohumları ekmek. 65. Hükümet’in başbakanı olarak göreve geldiğimde bir söz verdim. O söz şuydu, terörü Türkiye’nin gündeminden aşağıya çekeceğiz, düşüreceğiz demiştik ve terörle savunma değil taarruz esaslı yaptığımız amansız mücadele sonucu topraklarımızda çok şükür terörün beli kırıldı, direnci yok edildi ancak gerek Suriye’de gerekse Irak’ta var olan otorite boşluğu ve iç savaş nedeniyle dışarıdan içeriye girişler zaman zaman oluyor.

Bu yüzden de biz Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla özellikle Suriye sınırında 250 kilometrelik alanı tamamen terör unsularından temizledik hatta ülkemize gelen bazı mülteciler de döndü, oraya yerleşti. Şimdi Kuzey Irak’tan ülkemize sızan, insanlarımıza ve güvenlik güçlerimize saldıran o alçak terör unsurlarını yok etmek, terörü mahallinde yok etmek için kapsamlı bir operasyon yürütüyoruz. Bu operasyonu yürüten kahraman Mehmetçiklerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. 80 milyon vatan evladı onların duacısıdır, destekçisidir.

Yaşamayan, huzurun, güvenliğin istikrarın değerini bilemez. Oralarda 8 senedir terör kol geziyor. Bu bakımdan bizim en önemli kazanımımız kardeşliğimizdir, birliğimizdir. Birliğimize, beraberliğimize halel getirecek, zarar getirecek her türlü hal ve davranıştan uzak durmamız lazım. Birbirimize sevgi ve hoşgörüyle yaklaşmamız lazım. Hiçbir zaman her şeyimiz aynı olamaz. Fikirlerimiz, renklerimiz farklı olabilir. Göz, saç, ten rengimiz farklı olabilir ama hepimiz aynı Rabbimizin kullarıyız, kitabımız, Peygamberimiz bir ama unutmayalım ki renklerimiz farklı olsa da gözlerimizden akan yaşların rengi hep aynıdır. Onun için bize düşen, yapmamız gereken huzurumuzu bozmaya çalışan şer odaklarına fırsat vermemek, kardeşçe ülkemizin, milletimizin muasır medeniyetler hedefine kararlılıkla yürümektir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz