Başbakan Yıldırım: Bizi operasyonlarla çöktürmeye çalışanlara inat Türkiye’yi daha da büyüteceğiz

0

Başbakan Binali Yıldırım, Isparta’da konuştu. “Ne diyorlar Kanal İstanbul’u iptal edeceklermiş. Siz bugüne kadar bu memleket için hangi hayırlı işe evet dediniz.” diyen Yıldırım, şunları söyledi:

“Bunlara kalsa 16 yıldır Türkiye’de yapılan dev eserler, tüneller, yollar, hastaneleri balyozla yok edecekler. Bunların derdi ne biliyor musunuz kardeşlerim; AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan. Onlar olmasın da kim olursa olsun. Yerli otomobil yapmak ilkelliktir diyorlar ilkel olan sizsiniz. İşleri güçleri yıkmak. AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin dünyada itibarı yükseldi, toplumun tüm kesimleri refahtan, kalkınmadan payını aldı, her ilimize üniversite götürdük.

Türkiye, AK Parti iktidarıyla 16 yılda 3,5 kat büyüdü. Toplumun bütün kesimleri, kalkınmadan ve refahtan payını aldı. Teröre, terör hareketlerine, PKK’ya en ağır darbeyi iktidarımız döneminde vurduk. Sağlıkta büyük devrimler gerçekleştirdik. Enerjide, savunma sanayinde yerli ve millî atılımlar yaptık. Vatandaşımızın derdiyle dertlendik, sevinciyle sevindik. Çiftçimizin, emeklimizin, memurumuzun, öğrencimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin hep yanında olduk.

Cumhur İttifakı ile Türkiye, 2023 hedeflerine ve 2053-2071 vizyonuna emin adımlarla devam edecek. Bizi operasyonlarla çöktürmeye çalışanlara inat, Türkiye’yi daha da büyüteceğiz, bölgemizde söz sahibi olan güçlü bir ülke haline getireceğiz. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 12 milyon emeklimizin tamamına verilecek biner lira bayram ikramiyesi Haziran’ın ilk haftası verilecek. Hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz