Başbakan Yıldırım: Hiçbir zaman terörle burun buruna yaşayamayız.. Arkasında Amerika olsun fark etmez

0

Başbakan Binali Yıldırım, Giresun Mitingi’nde konuştu. Cumhur İttifakı’nın Pensilvanya’dan, Kandil’den değil işareti sadece milletten aldığını vurguladı.

“‘Sağ elinize güneşi, sol elinize ayı vereceğim’ diyorlar. Vaat de vaat. İyi güzel de sen CHP’nin seçim beyannamesini okumadın mı?” diyen Yıldırım, şunları söyledi:

“Orada diyor ki ‘Cumhurbaşkanı sembolik olacak, yetkisi olmayacak.’ Hangi yetkiyle bu vaatleri yapacaksın? Hem yetkilerini kaldıracaklar, parlamenter sisteme geri dönecekler, hem de boyundan büyük vaatler vereceksin. Millet yemez bunu. Yerli araba projesini iptal edeceklermiş; işleri güçleri yıkmak, bozmak, yapılan projeleri durdurmak. Terörü Türkiye’nin gündeminden çıkarmaya ahdettik, yemin ettik, ant olsun ki çıkaracağız. Artık terörün beli büyük oranda kırıldı.

Giresun’a her alanda milyarlarca liralık hizmet götürdük, Avrupa’nın deniz üzerine kurulu ilk havalimanıyla Giresun’un kapılarını dünyaya açtık. Onlar geriye işaret ediyor, biz ileri diyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. İrade tek, sandıkta neye karar veriyorsanız Türkiye’de o olacak. İşler daha hızlanacak, bürokrasi azalacak. Ekonomik hamlelerle, Türkiye’ye ayar vermek isteyenlerin ayarını bozacağız.

Şimdi Fırat’ın batısı tamamlandı, doğusu ne olacak? Doğusu da aynı olacak. Hiç bunun yolu yok. Hiçbir zaman terörle burun buruna yaşayamayız. Buna müsaade etmeyiz. Arkasında Amerika olsun fark etmez, kim olursa olsun. Mesele memleket meselesi olunca gerisi teferruat. Bizim şiarımız bu. Şimdi Menbiç konusunda ısrarımız sonucu bir noktaya gelindi ve burnundan kıl aldırmayanlar yavaş yavaş ‘Bu işi oturalım konuşalım’ diyor.

Herkesin söylediğini güzelce dinleyeceksiniz, ince eleyip sık dokuyacaksınız, İnce’yi eleyip Erdoğan’ı seçeceksiniz. Son günlerde ekonomimiz üzerinde ortaya atılan şayialar, yalanlar, senaryolar hep bu FETÖ üst aklının yurt dışındaki planlarıdır, kurgularıdır. Oynadıkları kirli oyunlarla bu milleti geçmişte de dize getiremediler, bundan sonra da asla bunu başaramayacaklar.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz