Batılı ülkeler ne kadar çok silah gönderirse Nazi rejiminin mücadelesi o kadar uzun sürer..

0

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batılı liderlerin “Rusya’nın koşullarında Ukrayna’da barışın sağlanmaması gerektiği” yönünde açıklamalar yaptığına dikkati çekerek Batı ülkelerinin Ukrayna’ya silah göndermeye devam ettiğini söyledi.

Batı’nın bu yöndeki çizgisinin “verimsiz” ve “zarar verici” olduğunu vurgulayan Lavrov, “Batılı ülkeler Ukrayna’ya ne kadar çok silah gönderirse bu çatışma ve desteklenen Nazi rejiminin mücadelesi o kadar uzun sürecek.” dedi.

Lavrov, “Zelenskiy, NATO’nun desteği konusunda umut mu besliyor?” sorusuna “Zelenskiy’nin ne düşündüğü ve neyi umut ettiği kesinlikle önemli değil. Karar alan o değil. Kararlar Washington’da alınıyor. Bu kararlar devlet başkanlığı seviyesinde bile alınmıyor. Dışişleri Bakanlığında memurlar bu kararları alıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Zelenskiy’nin Endonezya’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek G20 Zirvesi’ne katılması ihtimalini değerlendiren Lavrov, “Zelenskiy’siz artık hiçbir toplantı yapılmıyor. Ukrayna yönetimi, bu konularda ısrarcı ve ağırbaşlıdır. Zelenskiy’nin Bali’deki zirvede bir kenarda gezip gezmeyeceği bizi ilgilendirmiyor.” ifadesini kullandı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz