Bel bölgenizin yağlanmasına neden olacak yiyecek türleri!

0
Rabia Güner

Bazı yiyecek türlerini tüketmek bel bölgenizin yağlanmasına neden olur. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için bel bölgenizde yağlanmaya neden olacak yiyecek türlerinden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Çoğumuzun yemek için ayıracak fazla vakti yok. Bu yüzden de hazır ya da pratik gıdalara yöneliyoruz. Bol miktarda şeker ve yağ içeren bu gıdalar da sağlığımızı ve vücudumuzu olumsuz etkiliyor. Bunlardan biri de bel bölgesinin yağlanması… Peki, bu durumdan korunmak için hangi yiyeceklerden uzak durmamız gerekir?

Fruktoz içeren yiyecekler

Fruktoz Nedir? Zararları, Fruktoz İçeren Besinler - Nefis Yemek Tarifleri

Marketlerden birçok ürün satın alıyoruz. Fakat bu ürünler büyük miktarda fruktoz ve rafine şeker içerir. Uzmanlar günde maksimum 50 gram şeker tüketilmesi gerektiğini söyler. Paket ürünler ise bu miktarı aşmaya sebep olur.

Örneğin bir kutu kola, birkaç kaşık reçel ya da çeşitli atıştırmalıklar fazla tüketildiğinde birçok şikayete yol açar. Hazımsızlık ya da şişkinlik gibi sorunlarla baş etmek zorunda kalırız.

Fast-food

Fast Food: Daha sağlıklı seçenekler için tavsiyeler - TOBB ETÜ Tıp  Fakültesi Hastanesi

Birçok insan fast food yiyeceklerin zararsız olduğunu düşünür. Çünkü hamburgerin köfte ve ekmekten oluşması onlara fazla tehlikeli görünmez. Fakat araştırmalar bunun tam tersini söyler. Fast- food yiyecekler yüksek miktarda yağ içerir!

Üstelik bu yiyecekler patates kızartması dışında pek sebze içermez. Oysaki sebze, sindirim sistemini düzenler. Yeteri kadar tüketilmediğinde ise sindirim problemlerine ve dolayısıyla da şişkinliğe sebep olur.

Trans yağ içeren yiyecekler

Trans yağ nedir? Hangi yiyeceklerde trans yağ bulunur?

Kurabiyeler, bisküviler, çikolatalar, cipsler ve kızartmalar size son derece masum gözükebilir. Fakat tüm bu trans yağ içeren yiyecekler, oldukça sağlıksızdır. Çünkü vücudun şişmesine ve yağlanmasına sebep olur.

Özellikle de karın bölgesinde yağlanmaya sebep olan bu yiyecekler, düz bir karına sahip olmak isteyen herkesin en büyük düşmanıdır. Bu yüzden fit bir vücut için bu besinlerden uzak durmak gerekir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz