‘Ben ekonomistim’ dedi ve müthiş modelini açıkladı..

0

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yerel kanalda ekonomik gelişmeler hakkında konuştu. Ekonomist olduğunu belirten Sekmen, “Göreceksiniz dolar 9-10 TL’ye düşecek, buradan ilan ediyorum.” dedi.

“Kur garantili TL mevduat hesabı” uygulamasını Maliye Bakanına önerenlerden birinin de kendisi olduğunu açıklayan Sekmen, şunları söyledi:

“Buradan duyuru yapıyorum, ben ekonomistim. Bu öneriyi yapanlardan biri de benim. Sayın Maliye Bakanımıza bu olayın evvelinde öneriyi getirenlerden biri de benim. Telefonumda, Whatsapp’ında ve mesaj şeyinde kayıtlı bu. Yeni bir model daha önerdim.

Önerim de şuydu: şu anda yastık altındaki altınları da getirin diyor devlet. Bunları devletle anlaşmalı bir kuyumcuda sertifikalandırıp bozdurmaya dayalı 22 ayar, 18 ayar, 14 ayar altınları getiriyorsun, derleyip topluyorsun 24 ayara çeviriyorsun bir sertifika alıyorsun. Benimki öyle değil. Bugün önerdim Sayın Maliye Bakanımıza, kolundaki bileziği, küpeyi, bilekliği altınla ilgili takı ne varsa bir değer biçilsin bir sertifikaya bağlansın.

Sertifikayla beraber bu takılar bankada bir kasaya konsun devletin kontrolünde. O süre içerisinde devlet bu takıları teminat olarak tutulsun. Kadının bir düğünde bir ihtiyacı varsa gelip alsın o süre izinli sayılsın tekrar getirsin aynı sertifikayla kasaya koysun. Böylece tonlarca altın Allah’ın izniyle devletin zimmetinde emanetinde toplanacak. Devlet bunun karşılığında her türlü yatırımını yapabilecek, her türlü finansal aracı da kullanabilecek. Biliyorsunuz genelde geçmişte paralar altına göre bastırılırdı. Şimdi bunu maalesef gayrı resmi bir kuruma taşıdılar.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz