Beşiktaş ve Vezneciler saldırısının organizatörleri yakalandı!..

0

İstanbul Valisi Vasip Şahin, düzenlediği basın toplantısında 4 ildeki terör operasyonunda 44 kişinin yakalandığını açıkladı. Şahin, şunları söyledi:

“Yapılan incelemelerde 44 kişiden birinin Beşiktaş saldırısında organizatör olduğu, keşifte bulunduğu ve bombalı araçtan son anda inip firar ettiği, bir başkasının ise Vezneciler saldırısının organizatörü olduğu değerlendirilmiş. Üç iş yerinde ve dört ayrı depodaki aramalarda 13 silah ki, bunların 3’ü uzunlu namlulu yivli tüfek dediğimiz silah. Yine 2 av tüfeği ve buna benzer silahlar. 161 kilogram da çeşitli seviyede etkili patlayıcı malzeme ele geçirilmiştir. Bunların yanı sıra birçok doküman ve materyal de elimizdedir. Bunlarla ilgili incelemeler de bir taraftan devam etmektedir.

1 adet komutalı anahtar sistem, 2 adet saatli elektronik devre, toplam 161 kilogram çeşitli derecelerde tahribat gücüne sahip patlayıcı madde ( Amonyum Nitrat, Amonyum Sülfat, RDX+HMX+TNT ve PENT ihtiva eden çeşitli patlayıcılar) 66 metre infilak fitili. 2 adet elektrikli kapsül, 3 adet kalaşnikof marka uzun namlunu silah, 5 adet kuru sıkı silah, 2 adet 7.65 silah,2 adet pompalı tüfek, 1 adet havalı tüfek, 959 adet değişik çapta fişek, 3 adet hücum yeleği, 1 adet dürbün, 1 adet ‘leşker’ olarak tabir edilen kıyafet ve çok sayıda örgütsel doküman ile digital malzeme.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz