Beyin kanaması geçirdi!..

0

Yazar Aslı Erdoğan’ın beyin kanaması geçirdiği bildirildi. Simurg Art Yayınları’ndan yapılan açıklamada, “Çekip gitmek yok öyle, öyküler, sözcükler peşinden gelir. Direneceksin, sana da bu yakışır. Yazar Aslı Erdoğan, yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı, Pazartesi günü nörololoji servisine geçecek. İyileşeceksin! Çok geçmiş olsun kıymetli kalemimiz.” denildi.

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde görev yapan ilk fizikçilerden olan Aslı Erdoğan, fizik doktorasını yarıda bırakarak edebiyata yöneldi. 2016 yılında Özgür Gündem gazetesine yönelik yapılan soruşturmada “örgüt üyeliği ve halkı kışkırtmak” iddiasıyla tutuklanan Aslı Erdoğan, bir süre sonra “devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma” yönündeki suçlamalardan delil yetersizliği sebebiyle tahliyesine karar verildi.

“Terör örgütü üyeliği” suçlaması ile tutukluğu devam eden Erdoğan, 133 gün süren tutukluluğunun ardından 29 Aralık 2016 tarihinde yurt dışı yasağıyla tahliye edilmişti. Bu yasak kaldırıldıktan sonra yurt dışına yerleşen Aslı Erdoğan,

14 Şubat 2020 tarihinde İstanbul 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada “devletin birliği ve bütünlüğünü bozma” ve “terör örgütü üyeliği” suçlamalarından beraat etti. “Terör örgütü propagandası” suçundan da davanın zaman aşımına uğradığı gerekçesiyle davanın düşürülmesine karar verilmişti.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz