Beyoğlu’ndaki pitbull saldırısı yargıda!

0

Beyoğlu’nda pitbull cinsi köpeğini, kendisini uyaran kişilere saldırttığı iddiasıyla tutuklanan Orhan Yıldırım’ın yargılanmasına başlandı.

Olay, 15 Şubat’ta saat 13.00 sıralarında Tophane Hacımimi Mahallesi Karabaş Mektebi Sokak’ta meydana geldi. Sokak esnafı, pitbull ırkı köpeğini ağızlıksız gezdiren sahibini, tehlikeli olduğu gerekçesiyle uyarmış, bu nedenle esnaf ile köpeğin sahibi arasında tartışma çıktı. Şüpheli Orhan Yıldırım, köpeğinin tasmasını gevşeterek Muzaffer Akçayır’ın üzerine saldı. Köpek, üzerine atladığı Akçayır’ı yere düşürdükten sonra ayağını ısırmıştı. Köpek, olay yerindeki Bilgin Elbay’ı da ısırmıştı. Sahibi köpeğiyle birlikte koşarak olay yerinden kaçmıştı.

“KUDUZ AŞIŞI OLDUM. ŞİKAYETÇİYİM”

İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Orhan Yıldırım ve avukatı ile şikayetçi Bilgin Elbay katıldı.

Duruşmada ifade veren müşteki Bilgin Elbay, sanıkla karşılaştığında köpeğinin kucağında olduğunu belirterek, “Köpek tasmasızdı. Köpeğe karşı tahrik edici davranışta bulunmadım. İlk önce Muzaffer Akçayır’a saldırmış. Polis ve ambulansı aradım. Muzaffer baygındı, yerde yatıyordu.” dedi.

Hakimin, “Ben merak ediyorum bu köpek durup dururken sana niye saldırdı?” sorusu üzerine Elbay, “Sanık köpeği yere bıraktı, köpek bana saldırdı. Üzerimde kalın bir montum vardı, içinde deri yelek vardı. Montum parçalandı, yeleğimde delik de vardır. Köpeğin dişi derime geçti. Kuduz aşısı oldum. Şikayetçiyim.” şeklinde ifade verdi.

TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ

Sanık Orhan Yıldırım ise köpeğin kucağında olmadığını belirterek “Zinciri takılıydı. Köpek kucağımda değildi. 34 kilo köpeği kucağımda tutamam. Ayağından ısırılan çocuk da başka yöndeydi. Parklarda, sokaklarda yatıyorum, kağıt topluyorum. Köpeğimi yoldaş, arkadaş olsun diye yanımda tutuyorum. Olayın yaşandığı yerde kimseye zarar verme güdüsüyle hiçbir şey düşünmedim. Eğer birisine bir şey yapmak istesem silahla ateş ederim, köpeği kullanmam. Borçla kamyonet almıştım. Taksitleri halen devam ediyor. Hayatımı idame ettirmeye çalışıyorum. Tahliyemi istiyorum” dedi. Hakim, sanığa sabıka kaydının 10 sayfa olduğunu ve hep köpekle suç işlediğini belirtti.

İddianamede, olay yeri inceleme görüntülerinde, sanığın tasmasını bıraktığı köpeğin müştekilere saldırdığı, daha sonra kaçan sanığın ıslık çalarak köpeğini geri çağırdığı kaydediliyor.

Sanığın, suçu köpeğiyle birlikte işlemesi nedeniyle iki kişiye karşı “silahla kasten yaralama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi isteniyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz