Bir ilişkiye başlamadan önce dikkat edilmesi gerekenler!

0
Rabia Güner

Bir ilişkiyi sürdürme noktasında denenmiş ve kanıtlanmış kesin veriler yok. Fakat göz önünde bulundurulduğunda etkili olabilecek bazı faktörler var. Sizler için bunları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

İlişkilerin daha sağlıklı olması için belli kriterler mevcut. Bu kriterlerin arasında da uyum sayılabilir. Bu uyum da hem maddi hem de manevi açıdan göz önüne alınabiliyor. Peki, ilişkilerde uyumluluk için dikkat edilmesi gereken faktörler tam olarak neler?

Benzer gelecek vizyonu

Sevgililer günü Aziz Valentin Günü tarihte nasıl, nerede ve ne zaman ortaya  çıktı? Sevgililer Günü nedir, 14 Şubat neden kutlanıyor, tarihçesi nedir? -  Galeri - Yaşam

İlişkilerde zaman zaman tartışmaların olması gayet normal karşılanıyor. Fakat bir konudan devamlı bir tartışma yaşanıyorsa, uzmanlar bu noktaya dikkat çekiyor. Çünkü uyumluluk faktörlerinden biri de partnerinizle benzer gelecek planına sahip olup olmadığınız…

Partner ile ortak beklentilerin olması ve paralel isteklerin varlığı çok daha sağlıklı. Örneğin ikiniz de gelecekte evlenmek mi istiyorsunuz yoksa partneriniz yurt dışına çıkmak mı istiyor? Bu noktalarda ise açık sözlü olmak büyük önem taşıyor.

Finansal uyum

Sevgililer Günü nedir? Nereden geliyor? 14 Şubat'ın tarihçesi

Araştırmalara göre, çoğu evliliğin ayrılık ya da boşanma ile sonuçlanmasının sebeplerinden biri de finansal uyumsuzluk. Örneğin partnerinizin harcama alışkanlıkları ve finansal değerleri bir ilişkide büyük önem taşıyor. Peki, çiftler bu noktalarda birbirini ne kadar tanıyor?

Partnerlerin finansal uyum konusunda birbirini tanıması zaman alan bir süreç. Başlarda bu bir problem olarak görülmese de ilerleyen süreçlerde ilişkiyi tehdit eden bir unsur. Bu nedenle de finansal uyum bir ilişkiye başlamadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal uyum

Duygulardan Söz Etmenin İyileştirici Gücü - Aklınızı Keşfedin

Benzer sosyal alışkanlıklara sahip olmak da sağlıklı bir ilişkide önemli. Başlarda bu çiftlere her ne kadar sıkıcı gelse de ilerleyen süreçlerde problemlere yol açabiliyor. Örneğin bir taraf içe dönük diğer taraf ise dışa dönük bir ilişkide çiftler zorlanıyor.

İlişki sürecinde bir taraf dışarı çıkıp gezmek isterken, bir diğer taraf ise evde kalıp film izlemeyi daha çekici bulabiliyor. Bu da tartışmaların doğmasına sebep oluyor. Bu tartışmalar sürekli hale geldiğinde ise çiftler çareyi ayrılıkta buluyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz