Bu fotoğraf da istifasını engelleyemedi..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında görevinden istifa etti. Erdoğan’ın Özkan’ı açıklamalarından dolayı sert sözlerle uyardığı ve istifasını aldığı ifade ediliyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, görevinden affını istediğini dile getirerek sosyal medya hesabından şunları söyledi: “Sayın Grup Başkanımız ve çalışma arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde 4 yıldan beri yürüttüğüm AK Parti Grup Başkanvekilliği görevimden affımı istirham etmiş bulunmaktayım.

Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. AK Parti’de aslolan makam ve mevki değil, görev ve sorumluluklardır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir nefer olarak her daim görev ve sorumluluklarımı sonuna kadar yerine getirmek için tüm gayretimle çalışmalarıma devam edeceğim.”

Özkan’ın yerine Bartın Milletvekili ve Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç’un getirileceği belirtiliyor. Bunun için salı günü AK Parti grubunda seçim yapılacak. ANKA Haber Ajansı’nın ulaştığı Yılmaz Tunç ise kendisine telefonla bilgi verildiğini, Adalet Komisyonu Başkanlığı görevini bırakacağını ifade ederek “Hayırlısı olsun” dedi. Yılmaz Tunç’un yerine ise İstanbul Milletvekili Abdullah Güler’in Adalet Komisyonu Başkanlığı’na getirileceği belirtildi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Cahit Özkan, “Sıkı dostların arasına kimse giremez.” demişti.

Cahit Özkan, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalında “Zor Ama Yine De Sor” programına konuk olmuş, “Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) çektiği videolar gündeme oturmuştu. O videolar bir süredir yayınlanmıyor. Bunun BAE ile yeniden kurulan ilişkilerde bir bağlantısı var mı?” sorusu üzerine şöyle konuşmuştu:

“Doğru bu soru. 15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz? Çünkü CHP bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri belki -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte bugün yine güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz